Deimantas

Sinusų operacijos

Tausojančios veido daubų arba prienosinių ančių operacijos

Sinusų operacijos
Operacijos trukmė
Operacijos trukmė 1 - 2 val.
Gijimo laikotarpis
Gijimo laikotarpis 1 - 2 sav.
Nuskausminimas
Nuskausminimas Bendra nejautra (narkozė)
Rezultatai
Rezultatai Pašalinta sinusų patologija

Kas yra sinusai ir kada juos reikia operuoti?

Prienosniais ančiais arba sinusais vadinamos veido kaulų ertmės, susisiekiančios su nosies ertme. Jos išklotos gleivine, kuri taip pat yra ir nosies gleivinės tęsinys. Šis bendrumas leidžia infekcijai laisvai plisti iš nosies į sinusus ir sukelti ivairias sinusų patologijas. Sukeltos patologijos simptomai ir nusiskundimai priklauso nuo to kokie sinusai pažeidžiami.

Veido sinusai būna: žandikauliai (poriniai), katkinis, pleištinių ir akytkaulio ančiai. Pagrindinė veido ančių funkcija –  padėti formuoti balsą. Be to, ančiai padidina gleivinės paviršių, reikalingą šildyti ir drėkinti įkvepiamą orą. Dėl šių ertmių mūsų galvos svoris yra mažesnis, o sinusai reguliuoja spaudimą ir dujų apykaitą nosies ertmėje.

Dažniausia sinusų liga – jų uždegimas, vadinamas sinusitu

Ūmus pūlingas sinusitas, nepasiduodantis antibiotikų gydymui ir keliantis grėsmę paciento gyvybei, esant rizikai, kad pūliai gali prasiveržti  į kaukolės vydus arba į akiduobes, turi būti gydomas skubiai ir tik chirurgiškai.

Dažnai pasikartojantis lėtinis sinusitas taip pat gali būti chirurgiškai gydomas, ypač esant sinusų angų susiaurėjimui dėl besitęsiančių uždegimų. Sinusų operacija (EFES) yra būtina išsivysčius lėtiniam polipoziniam sinusitui, ypač tada, kai polipai kliudo kvėpavimui ir išlenda per nosį.

Citata
Sinusų chirurgijos prioritetas – minimaliai invazinės endoskopinės operacijos (EFES).
Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Gydytojas, medicinos mokslų daktaras

Uždegimų pasekoje sinusuose gali vystytis cistos. Grybelinis navikas – micetoma, gali būti besaikių gydymo hormonais ir antibiotikais pasekmė. Probleminę sinuso cistą būtina operuoti, kadangi kitų išeičių nėra.

Biorevital klinikoje atliekamos įvarios sinusų operacijos, įskaitant gerybinių sinusų navikų, cistų, svetimkūnių, traumų pasekmių šalinimą ar esant įvairioms sinusų drenažinių angų blokadoms.

Indikacijos sinusų operacijoms

Pagrindinės sinusų operacijų priežastys yra nepasiduodantis vaistų gydymui sinusitas, polipozinis sinusitas (nosies polipai), sinusų cistos, navikai, ar  svetimkūniai.

Prienosinių ančių chirurginės intervencijos būdai priklauso nuo ančių ligos rūšies ir jos išplitimo. Yra daug operacijų, tačiau visas jas galima suskirstyti į dvi kategorijas: operacijas su išoriniu ir vidiniu priėjimu (pjūviais) prie sinusų.

Pastaruoju metu pirmenybė teikiama endonazalinėms (vidinio pjūvio), tausojančioms intervencijoms – funkcinėms endoskopinėms sinusų chirurgijoms (EFES).

Šiuo metodu sinusai pasiekiami per nosies šnerves, naudojant teleskopą ir mikroskopą, gerai apšviečiant nosies ertmę ir padidinant matomą vaizdą. EFES dažniausiai naudojamas gydant lėtinius ir pūlingus sinusitus, sinusų ir nosies polipus, cistas. Išplėstiniais atvejais gali būti naudojamos ir išorinės priemonės.

Išplėstines operacijas atlieka ne kiekvienas otorinolaringologas, bet tik specialistas su specialia kvalifikacija – galvos ir kaklo chirurgas, valdantis veido-žandikaulio ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos metodus.

Dr. A. Mickonas, turintis ilgalaikę onkologinę, galvos-kaklo chirurgijos praktiką, atlieka ne tik endonazalines, bet ir išplėstines Denkerio, Muro operacijas ir kt.

Su kokiu nuskausminimu atliekamos endoskopinės tausojančios operacijos (EFES)?

Operacijos atliekama bendroje arba vietinėje nejautroje.

Kiek laiko trunka sinusų operacijos?

Sinusų operacijos dažniausiai trunka apie 1,5 - 2 val.

1 žingsnis

Sinusų operacija

Po nuskausminimo atliekama papildoma nosies ertmės ir sinusų diagnostinė apžiūra naudojant endoskopus / teleskopus turinčiais vaizdo didinimo funkciją. Po apžiūros pradedama sinusų operacija.

Operacijos  uždaviniai: patologiškai pakitusios sinusų gleivinės,  polipų, uždegiminio turinio (pulių, sekreto ir kt.) šalinimas,  drenažinių sinusų angų praeinamumo ir jų funkcijų atstatymas,  kvėpavimo per nosį gerinimas.

2 žingsnis

Tamponavimas

Nosies landos dėl galimo pooperacinio kraujavimo profilaktikai tamponuojamos specialias tamponais. Tamponai šalinami po maždaug 1 – 2 parų.

Ar ilgai po EFES operacijos reikia gulėti ligonineje?

Europos praktikoje 90% atvejų naudojamos funkcionalios endoskopinės operacijos. Tai yra ambulatorinės ir tausojančios intervencijos. Dėl šios priežasties ir mūsų klinikoje, jei nėra kraujavimo po operacijos, pacientas gali būti išleistas į namus po 2-3 valandų stebėjimo palatoje.

Ar aš greit atsigausiu po narkozės?

Taip. Bendrąja nejautra klinikoje rūpinasi labai aukštos kvalifikacijos anestziologai. Po šios aukščiausio lygio narkozės, pacientas, tiek suaugęs, tiek vaikas, dažnai per ~30 minučių jau yra visiškai sąmoningas.

Sveikimas po sinusų operacijos

Po tamponų pašalinimo pacientui skiriamas lokalus (lašai / nosies tepalas) ir bendras priešuždegiminis gydymas, priklausantis nuo infekcijos aktyvumo ir komplikacijų rizikos.

Vairavimas
Vairavimas 1 - 2 d. po operacijos nevairuoti.
Dušas ir baseinas
Dušas ir baseinas 2 sav. nerekomenduojama.
Saulės spinduliai
Saulės spinduliai Vengti 2 mėn.
Sportas
Sportas Vengti fizinio krūvio ne mažiau 2 sav.

Pirma savaitė

Po operacijos rekomenduojama gauti nedarbingumą ir pailsėti namuose bent savaitę.

Po savaitės tikslinga apsilankyti pas chirurgą, nosies landų ir sinusų ertmių valymui nuo kraujo krešulių ir pridžiuvusio sekreto.

Kontrolės metu gydytojas gali išrašyti drėkinančių ar nosies gleivinę sutraukiančių tirpalų arba aliejinių lašų, siekiant palengvinti kvėpavimą ir pagreitinti žaizdų gijimą.

Po operacijos reikėtų vengti karštų, dulkėtų vietų, patalpose kuriose rūkoma, nepūsti nosies per stipriai maždaug savaitę.

Iki 2 mėn.

Kelias savaites gali išlikti padidėjęs nosies audinių jautrumas, kartais gali atsirasti mėlynės po akimis.

Po operacijos gijimas trunka 1 – 2 mėnesius, o apsunkintas kvėpavimas išlieka iki dviejų savaičių.

Per 1 – 1,5 mėn. po operacijos galimas vandeningo sekreto iš nosies išsiskyrimas, kartais su rausvu atspalviu. Taip pat galimi ir kraujo krešuliai. Be to, nosyje gali susikaupi pridžiuvęs sekretas ir šašai.

Sinusų operacijų kainoraštis

Konsultacija
60 - 100 €
Sinusų operacija
1500 €
Pastaba: kainos yra orientacinės, galutinė procedūrų kaina priklausys nuo individualios situacijos ir sudėtingumo. Gydymo eigą ir kainą aptarsite su gydytoju konsultacijos metu.

Sinusus operuoja ir su jais susijusiais klausimais konsultuoja

Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Mokslų daktaras, onkologas-chirurgas, galvos ir kaklo, plastikos chirurgas

Dr. Aleksas Mickonas – tikrasis Europos Veido Plastikos Akademijos narys, turintis ilgametę praktiką onkologijos srityje. ORL-Galvos ir Kaklo chirurgo patirtis nuo 1992 m., SAM sertifikuotas onkologas-chirurgas.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00