Deimantas

Konchoplastika

Nosies kriauklių korekcija

Konchoplastika
Operacijos trukmė
Operacijos trukmė 20 - 30 min.
Gijimo laikotarpis
Gijimo laikotarpis 7 - 10 d.
Nuskausminimas
Nuskausminimas Vietinė arba bendra nejautra (narkozė)
Rezultatai
Rezultatai Laisvas kvėpavimas per nosį

Konchoplastika su Surgitron®

Nosies kriauklės tai nosies ertmės šonuose esančios kaulo ir minkštųjų audinių struktūros. Jos atsakingos už termoreguliaciją, padeda išvalyti ir drėkinti orą, patenkantį į nosies ertmę. Dėl jų padidėjimo gali sutrikti kvėpavimas per nosį.

Nosies kriauklių padidėjimą gali sukelti įvairios infekcijos, nesaikingas vaistų (nosies lašų) vartojimas, alergijos, vazomotorinis rinitas.  Kriauklės gali išsipūsti ir sukelti kvėpavimo per nosį sutrikimus, tokius kaip obstrukcija ir padidinta gleivių gamyba.

Citata
Konchoplastika su Surgitron® yra moderniausia nosies kriauklių operacija, labai greita ir maksimaliai tausojanti nosies gleivinę ir kriauklių audinius.
Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Gydytojas, medicinos mokslų daktaras

Konchoplastika su Surgitron® – tai moderniausia, neturinti analogų, nosies turbinų (landų) operacija, atliekama klinikoje be kraujo, nereikalaujant nosies užkimšimo tamponais po operacijos. Tai leidžia pacientui greičiau ir komfortiškiau atsigauti po operacijos, išvengiant skausmo.

Kam skirta nosies kriauklių operacija?

Operacija dažnai atliekama esant sutrikusiam kvėpavimui per nosį, lėtiniams nosies gleivinės uždegimams – rinitams (alerginiam, vazomotoriniam, medikamentiniam, hormoniniam), sinusitams ir tuo metu, kai yra pastebimas ryškus kriauklių padidėjimas bei nosies landų susiaurėjimas.

Operacijos būtinumą (indikacijas) ir apimtį nustato gydytojas rinologinės apžiūros ir instrumentinių tyrimų metu.

Kaip teisingai pasiruošti nosies kriauklių operacijai?

Konsultacijos metu gydytojas nurodo tyrimus, kuriuos reikia atlikti iki operacijos. Operacijos metu neturėtų būti jokio pūlingo nosies uždegimo, todėl dažnai reikalingas paruošiamasis gydymas, ypač kai planuojama atlikti operaciją su vietine nejautra.

Kada geriau rinktis operaciją su bendra nejautra (narkoze), o kada geriau pasirinkti vietinę nejautrą?

Konchoplastika vietinėje nejautroje (leidžiant nuskausminamuosius tiesiai į nosies kriaukles) klinikoje dažniausiai atliekama, kai yra medikamentinė sloga, retai vazomotoriniam ir alerginiam rinitui. Dažnai konchoplastika derinama su kitomis nosies operacijomis bendroje nejautroje (septoplastika, rinoplastika, sinusų chirurgija).

Koks numatomas nedarbigumo laikotarpis po nosies kriauklių operacijos?

Tik viena diena (operacijos).

Po kiek laiko vertinamas galutinis operacijos rezultatas?

Gijimo procesas paprastai užtrunka iki 2 savaičių. Tačiau pacientas dažniausiai pajunta būklės pagerėjimą ir gali laisviau kvėpuoti jau po 6 – 7 dienų, kartais net iš karto po operacijos.

Konchoplastikos eiga

1 žingsnis

Nuskausminimas

Atliekama bendra nejautra (narkozė), sedacija arba vietinis nuskausminimas, leidžiant nuskausminamuosius tiesiai į nosies kriaukles. 

2 žingsnis

Operacija

Biorevital klinikoje taikomas efektyviausias šiuo metu vazomotorinio rinito gydymo metodas – radiofrequency turbinate reduction / konchoplastika Surgitron® aparato pagalba. Po nuskausminimo nosies kriauklės audiniai 10 sekundžių veikiami specialiu į pieštuką panašiu prietaisu / antgaliu. Jokio skausmo ir diskomforto, jokių tamponų po operacijos, iš karto esate darbinga(s).

Kodėl jusų klinikoje nereikia kišti tamponų į nosį po nosies kriauklių operacijos, kaip tai daro kitur?

Surgitron® ir aukštų dažnių radijo bangų technologija yra pripažinta kaip maksimaliai tausojantis chirurginio gydymo metodas. Nosies gleivinė nepažeidžiama, todėl nekraujuoja ir nereikia naudoti tamponų. Pacientas iš karto gali laisvai kvėpuoti.

Kiek laiko trunka konchoplastika?

Tai nauja, neturinti konkurentų technologija, todėl operacija trunka vos 10 sekundžių iš vienos pusės ir 10 sekundžių iš kitos. Nuskausminimo procedūra užtrunka ilgiau nei pati operacija.

Po nosies kriauklių operacijos

Iš karto po nosies kriauklių operacijos pacientas išleidžiamas į namus. Nuskausminamųjų vaistų vartoti dažniausiai nereikia.

Vairavimas
Vairavimas Po vietinės nejautros apie 2 val. nevairuoti.
Dušas ir baseinas
Dušas ir baseinas 1 - 2 sav. vengti vendens patekimo į nosį.
Saulės spinduliai
Saulės spinduliai Tiesioginės įtakos neturi, 2 sav. rekomenduojama vengti kelionių į šiltus kraštus.
Sportas
Sportas Vengi didesnio fizinio krūvio 1 - 2 savaites.

Iki 3 - 4 dienų

Antrą dieną po operacijos kvėpavimas per nosį gali šiek tiek pasunkėti dėl atsiradusio pooperacinio nosies patinimo.

Šis patinimas yra normalus gijimo proceso reiškinys, kuris trunka 3 – 4 dienas. Kiekvieną dieną kvėpavimas per nosį palaipsniui gerėja.

Dažniausiai gleivinės patinimas nebūna reikšmingas ir nereikalauja specialaus gydymo. Pacientui paprastai skiriamas specialus nosies gleivinę drėkinantis tepalas.

Po 3 - 4 parų

Po 3 – 4 dienų,  kvėpavimas per nosį vis gerėja ir paprastai nereikalauja ypatingos gydytojo priežiūros.

Konchoplastikos kainos Biorevital klinikoje

Konsultacija
60 - 100 €
Konchoplastika
nuo 600 €
Pastaba: kainos yra orientacinės, galutinė procedūrų kaina priklausys nuo individualios situacijos ir sudėtingumo. Gydymo eigą ir kainą aptarsite su gydytoju konsultacijos metu.

Konsultuoja ir gydo

Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Mokslų daktaras, onkologas-chirurgas, galvos ir kaklo, plastikos chirurgas

Dr. Aleksas Mickonas – tikrasis Europos Veido Plastikos Akademijos narys, turintis ilgametę praktiką onkologijos srityje. ORL-Galvos ir Kaklo chirurgo patirtis nuo 1992 m., SAM sertifikuotas onkologas-chirurgas.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00