Deimantas

Infekcija ir jos gydymas

Lėtinių ir ūmių infekcijų gydymas.

Infekcija ir jos gydymas

Trumpai apie lėtines infekcijas ir jų gydymą

Infekcija būna ūmi ir lėtinė. Apie ūmią infekciją žinoma pakankamai daug, klinikos specializacijos požiūriu daug aktualesnės yra lėtinės infekcijos židiniai, kurie sunkiai diagnozuojami, jiems neretai neskiriama reikiamo dėmesio, ir daugumos atveju jie lieka neišaiškinti ir sukelia netikėtus žmogui susirgimus.

Kas yra lėtinės infekcijos šaltinis/židinis?

Lėtinės infekcijos židiniai yra nuolatiniai, neretai nesukeliantys simptomų uždegiminiai procesai atskiruose žmogaus organuose ar audiniuose. Paaugus infekcijos simptomams, gali atsirasti tam tikri požymiai: nedidelė temperatūra (nuo 37°C iki 37,5°C), prakaitavimas, apetito praradimas, pykinimas, diskomfortas įvairiose vietose, nuovargis, miego sutrikimai; taip pat gali pasireikšti skausmas širdies srityje, dažnas širdies plakimas ir širdies veiklos sutrikimai.

Kur dažniausiai glūdi lėtinė infekcija?

Dažniausi lėtinės infekcijos židiniai randami tonzilėse (lėtinis tonzilitas), LOR organuose (nosiaryklėje, dažnas lėtinis rinitas, sinusitas, faringitas), tulžies pūslėje (lėtinis cholecistitas), sugedusiose dantyse, virškinimo trakte ir kt. Šia infekcija gali pasireikšti visai nepastebimai arba sukelti nedidelį diskomfortą žmogaus organizmui, arba atvirkščiai – sukelti tokias rimtas ligas kaip reumatas (su širdies raumens, širdies vožtuvų, sąnarių pažeidimu ir ateityje galimą negalią), nuolatinė imunosupresija, vėžys ir kt.

Pasleptų (latentinių) infekcijos židinių atsiradimo ir vystymosi priežastys.

Lėtiniai infekciniai židiniai atsiranda ūminių ligų fone, ypač dėl nekorektiško gydymo ir kitų įvairių ir netikėtų sąlygų. Paveikta infekcija susilpnėja vietinėje (konkretaus organo) ir bendro organizmo imuninėje sistemoje. Židinių atsiradimą skatina: nenoras rūpintis savimi ir savo sveikata, mityba, higienos taisyklių nesilaikymas, kasmetinių profilaktinių apžiūrų vengimas, intelekto savybės,

Kaip įtarti lėtinę infekciją?

Jei pradėjote nerimauti dėl silpnumo, nuovargio, apetito praradimo, pykinimo, diskomforto pilve, išmatų sutrikimų, periodiško temperatūros pakilimo iki 37-37,5 °C ir daugiau, diskomforto gerklėje, keistos slogos, nemalonus kvapas iš burnos, dantų skausmo, dažno nereguliaraus širdies plakimo, dusulio, sąnarių skausmo, dažnų sirgimų peršalimo ligomis. Infekcijos įtarimui padės ir bendras kraujo, šlapimo tyrimas.

Kas atsitiks, jei negydysiu infekcijos?

Daugelis žmonių neužsiima lėtinių infekcijų židinių gydymu tol, kol, kaip sakoma, nebus „labai blogai“! Juk laiku neįveiktos infekcijos gali sukelti tokias rimtas ligas kaip: reumatas (su širdies, inkstų, sąnarių pažeidimais), tonzilogeninė kardiomiopatija, miokarditas, glomerulonefritas, pielonefritas, lėtinis rinosinusitas su cistų ar polipų susidarymu sinusuose, lėtinis otitas, kuris gresia klausos praradimu, lėtinis cholecistitas, žarnyno disbiozė su sutrikusiu maisto virškinimu ir daug daugiau! Metų metais besitęsiantis lėtinės infekcijos poveikis imuninei sistemai veda prie imuninės sistemos rezervų išsekinimo ir ženkliai didesnei rizikai susirgti vėžiu.

Biorevital klinikoje gydytojo koordinatoriaus konsultacijų metu, susipažinus su jūsų ligos istorija ir jus apžiūrėjus, bus atlikti reikiami tyrimai ir sudarytas tyrimų-gydymo planas. Esant poreikiui bus atlikta infektologo klinikinės diagnostikos gydytojo konsultacija ir hematologiniai tyrimai. Jums bus paskirtas individualus gydymas, pritaikytas atsižvelgiant į infekcinio židinio lokalizaciją.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00