Virusiniai susirgimai

Kova su Kovidu…

kova su kovidu

Virusas siautėja… ir puslapio lankytojai užduoda klausimą. Kaip apsisaugoti ir kovoti su koronavirusu?

Koronavirusas – tai gripo rūšies virusas ir apsauga nuo jo, išskyrus pailgėjusį karantino laikotarpį, nieko nesiskiria nuo įprasto gripo. COVID-19 dar mažai žinomas virusas, todėl teigti, kad tik vakcina gali nuo jo išgelbėti yra tiesiog trumparegiška ir perdėta, o, galbūt, tiesiog utopija. Laikas parodys. 

Tačiau šiai dienai aktualu prisiminti… Kokiais įprastais veiksmais mes galime sumažinti riziką susirgti? 

  • Tinkama apranga ir elgsena, atitinkanti mus supančią aplinką.
  • Sąlyčio su sergančiaisiais (sloguojančiais, kosėjančiais, turinčiais temperatūros) vengimas.
  • Dažnas rankų plovimas šiltu vandeniu, o nesant tokios galimybės, rankų dezinfekavimas.
  • Patalpų vėdinimas, vengiant šalčio ir skersvėjo.
  • Maisto įvairovė, daug skysčių, vitaminai ir mineralai.
  • Geras poilsis, pilnavertiškas miegas.
  • Kiekvieną kartą po peršalimo svarbu išsigydyti iki galo.

Paaiškinsiu akivaizdžiau, su pavyzdžiais ir netgi humoru, kai kuriuos iš išvardintų veiksmų, su kurias tenka susidurti kasdieninėje praktikoje.

Netinkama apranga ir elgsena

Jau seniai supratau, kad šiuolaikinė mada ir gamta – priešingybės. Tiksliau, esu linkęs madą skirstyti į “protingą” ir “neprotingą”. Pavyzdžiui, kada gruodžio mėnesį atsiranda jaunuoliai be kojinių, be kepurių, su vasariniais sportbačiais, arba apsirengę artimesniems ekvatoriui regionams skirta apranga – peršalimų ligų, virusų ir kitų uždegiminių susirgimų išvengti praktiškai neįmanoma.

Pasitaiko vaikų peršalimai darželiuose, mokyklose dėl perdėto patalpų vedinimo, kada ne pirmos jaunystės auklės, jausdamos būdingas šiam amžiui karščio pylimo bangas, mano, kad ir jų auklėtiniams taip pat karšta. Pasitaiko ir neadekvatus vaikų apengimas, didinantis peršalimo riziką.

Kitas imuniteto silpninimo veiksmas – grūdinimasis ne laiku ir neadekvačios vandens procedūros: dušai, baseinai, pirtys, vonios, ežerai. Kaip kiekvienas vaistas gali išgydyti arba nužudyti, taip ir vandens procedūros, kaip refleksoterapijos ir ne medikamentinio gydymo rūšys – gali išgydyti arba užslopinti imunitetą. Ne laiku ir be supratimo pradėtas grūdinimas vandeniu duos daugiau žalos negu naudos. Negaluojantiems, o ypač karščiuojantiems, vonios ir dušai gali liūdnai baigtis.

Valgykite įvairų maistą

Virusai gyvena aplink mus ir mumyse visais metų laikais, tačiau mes susergame būtent tada, kai mūsų organizmas nusilpsta. Todėl labai svarbu žiūrėti, ką valgome ir kaip ilsimės. Kiekvieną dieną, kad organizmas gerai funkcionuotų, žmogui reikia gauti daugiau nei 30 skirtingų mineralų ir vitaminų. Nėra nė vieno maisto produkto, kuriame būtų visos naudingos medžiagos, todėl būtina valgyti kuo įvairesnį maistą. Plaučių pastiprinimui ir komplikacijų prevencijai koronoviruso pandemijos metu, o ypač infekcijos gydymo metu, rekomenduojami senieji protėvių receptai: ropės, juodųjų ridikų salotos. 

Vitaminas C

Kai aplinkui visi čiaudėja ir kosėja, patartina profilaktiškai pavartoti paprasčiausio vitamino C, kuris užsilieka organizmo ląstelėse, o į jas patekus virusams, jie tiesiog neišgyvena. Valgykite nuo vasaros šaldiklyje užsilikusias uogas, lietuviškus obuolius, bulves (net jose yra vitamino C).

Labai rekomenduojamas erškėtuogių nuoviras. Kaip jį teisingai paruošti, nesunaikinant vitamino C, galima sužinoti Širdažolės vaistinėje arba rasti interneto puslapiuose. Pagal vitamino C kiekį savo sudėtyje šios uogos puikuojasi pirmoje vietoje, aplenkdamos citrusinius vaisius. Erškėtuogėse gausu ir kitų naudingų medžiagų: vitaminų B1, B2, K, P, PP, karotino, tokoferolio, pektino, fosforo, kalio, geležies, vario ir mangano. Tokia turtinga vitaminais sudėtis atlieka svarbų vaidmenį organizmo procesuose: reguliuoja medžiagų apykaitą, hormonų sintezę.

Erškėtuogių nuoviras, kaip multivitamininis preparatas, padeda organizmui apsisaugoti nuo infekcinių susirgimų, pasižymi tonizuojančiu poveikiu, kas labai svarbu jaučiant silpnumą užsikrėtus koronavirusu. Taip pat svarbu nepamiršti cinko, vitamino A, E, žuvies taukų, o kam pastarieji nepatinka – šalto spaudimo kedrų aliejaus, B grupės vitaminų.

Vitaminas D

Jau vėlyvą rudenį mums ima trūkti omega 3, 6 ir 9 polinesočiųjų rūgščių, vitamino D, kuris taip pat didina organizmo atsparumą virusams. Jų mes galime rasti alyvuogių, linų sėmenų, moliūgų sėklų, kanapių sėklų aliejuose ir riebioje žuvyje. Jei labai reikia, pasikonsultavę su gydytoju dėl dozės, galite panaudoti ir vitamino D papildus.

Pasaulio gydytojai perspėja, o ir mes savo klinikoje tą pastebėjome, kad ne tik vaikams, bet ir suaugusiems trūksta vitamino D. Šio vitamino trūkumas ne tik sumažina imunitetą, bet sukelia ir rimtus organizmo sutrikimus: plonėja dantų emalis, prasideda bėrimai, kaulai pasidaro trapūs ir kt.

Cukrus – didžiausias imuniteto priešas

Padidinto sergamumo gripu laikotarpiu ypač svarbu nevalgyti cukraus, saldumynų, nenaudoti saldiklių. Taip, taip! Liūdna, tačiau šiuolaikinis žmogus tiesiog be jų išgyventi negali: pusryčiams saldūs jogurtai ir sūreliai, javainiai su gausybe cukraus, cukrumi saldintos sultys, arbata, kava; pietums – pyragėliai ir bandelė; vakarienei – tortai.

Rafinuotas cukrus neleidžia organizmui pasisavinti vitamino C ir kitų medžiagų, reikalingų kovoti su virusais. Todėl čia negali būti jokio kompromiso! Saldumo norą galite numalšinti valgydami saldžius vaisius ar daržoves. Valgydami juos gausite dar kitų naudingų medžiagų – skaidulų, vitaminų.

Populiarios reklamos skelbia, kad iš rafinuoto cukraus produktų jūs gausite energijos, tačiau tai tėra mitas – jau geriau saikingai valgyti riebalų: šaltai spaustų aliejų ir net riebios mėsos arba truputį lašinukų su svogūnu ar česnaku bei rugine duona !!!.

Gerkite pakankamai vandens

Vanduo reikalingas visiems mūsų organizme vykstantiems procesams: virškinimui, medžiagų pasisavinimui, o ypač kenksmingų medžiagų pašalinimui. Pasirūpinkite, kad jūsų vaikas darželyje ar mokykloje visada gautų vandens.

Vandens trūkumas – pirmoji sąlyga virusams suvešėti organizme. Mažai geriantis visada serga ilgiau, sunkesnėmis ligos formomis, dažniau pasitaiko komplikacijos. Į organizmą prasiveržus virusams, jie išskiria toksinus, kurie nuodija mūsų organizmą. Todėl sergant gripu, skauda galvą, raumenis, „laužo“ kaulus. Jei jūsų organizme bus pakankamas vandens kiekis, organizmas lengviau susitvarkys su virusų invazija, galite persirgti gripu net be simptomų.

Gerti vandenį labai svarbu karščiuojant. Tėvai gąsdinami, kad nuo aukštos temperatūros vaikui gali prasidėti traukuliai. Tačiau traukuliai atsiranda dėl dehidratacijos (vandens netekimo) ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimo, o ne dėl temperatūros. Jei vietoje temperatūrą mažinančių vaistų gertumėte daugiau vandens, temperatūra visų pirma, nebūtų labai aukšta ir antra, pasveiktumėte žymiai greičiau.

Tiems, kurie atsisako gerti – prireiks  medikų pagalbos, lašelinių. Karščiuojant geriau naudoti mineralų mišinius. Mūsų praktikoje tokiu atveju pasiteisino tokie mineralų šaltiniai, kaip Rigedron arba daugiau vaikams priimtinas Basica sport.

Svarbu gerai išsimiegoti

Kokią reikšmę imunitetui gali turėti miegas? Bet jis – vienas svarbiausių geros sveikatos veiksnių. Nepailsėjęs organizmas neturi jėgų kovoti su įsibrovėliais. Jei gripo laikotarpiu naktinėsite, miegosite nepakankamai, greitai pajusite pasekmes: pradės perštėti gerklę, pradės varvėti nosis.

Jei nenorite susirgti, teks bent tris kartus per savaitę nueiti miegoti iki 10 valandos vakaro. Vaikams miegas dar svarbesnis. Jie turėtų gulėti lovoje jau nuo 9 valandos vakaro.

Apie stresą

Dažnai girdime rekomendacijas: „venkite streso“. Tačiau tiksliau būtų sakyti „nesusikurkite sau streso“, nes stresas neatsiranda iš išorės, tai mūsų reakcija į aplinką. Toje reakcijoje dalyvauja ir imunitetas.

Pirma, jei gerai išsimiegosime, streso susikursime kur kas mažiau: tiesiog būsime kantresni, tolerantiškesni. Antra, stenkimės kuo mažiau konfliktuoti šeimoje, rodykime daugiau meilės, noro padėti ir gyvenimas atrodys daug šviesesnis.

Kai šeimoje vyraus ramybė ir meilė, tai ir darbe lengviau susidorosime su sunkumais. Vienas iš geriausių patarimų – į viską žiūrėti su humoru! Reaguodami į nepatogią situaciją, turime du pasirinkimus: pykti ir nervintis arba tiesiog smagiai pasijuokti, iškraunant susidariusią įtampą.

Pasveikite visiškai

Rimtesnės ir didesnės sveikatos problemos visada yra daugelio ne iki galo arba netinkamai išgydytų virusinių infekcijų padarinys. Aplink mus nemažai žmonių, kurie nuolat vaikšto su sloga, skaudančia gerkle, pakosėja. Jie dažniausiai įsitikinę, kad tai nėra rimta liga, ir čia yra didelė jų klaida. Būtent dėl tokio požiūrio mes turime tokią koronaviruso plitimo spartą ir mastą.

Žmonės nustojo normaliai gydytis, priprato, kad jų varvanti nosis – tai normali jų gyvenimo būsena. Reklama įkalė į galvą, kad alergija ir kitos panašios būsenos – vos ne gyvenimo norma. Dauguma tokių žmonių yra suklaidinti biudžetinės-dotacinės medicinos.

Pilnai neišgiję žmonės jaučiasi pavargę, juos persekioja vienas peršalimas po kito, dar neretai jiems taikomas gydymas antibiotikais (kurie sukurti ne virusų gydymui!).  Šie, iš pradžių atrodytų nereikšmingi, trumpalaikiai peršalimai virsta lėtinėmis ligomis – tonzilitu, sinusitu, tracheitu, bronchitu ir t.t. O esant tokiems susirgimams, pasigavus gripą, galima prisišaukti net gyvybei pavojingas komplikacijas. Todėl labai svarbu bet kokį peršalimą išsigydyti iki galo.

Sirgdami neskubėkite numušti temperatūros. Temperatūra yra sveiko imuniteto reakcija į virusą: jai padidėjus, virusai žūsta, nes išsiskiria natūralios virusus žudančios medžiagos – interferonai ir kt. Temperatūrą mažinantys vaistai blokuoja natūralią organizmo savisaugos reakciją. Tuo tarpu virusai niekur nedingsta. Atrodo, kad pasveikote, bet po kelių dienų ar savaičių galite vėl blogai pasijusti. Tokiais atvejais atsistatyti savaime organizmui dažniausiai nepavyksta, reikės profesionalios pagalbos.

Visi aukščiau išvardyti, senai žinomi veiksmai padės jums nesusirgti arba gerokai sumažins užsikrėtimo gripu riziką, jūs patys galite sukurti optimalias sąlygas savo imuninės sistemos darbui. O užsikrėtus, turėsite žymiai daugiau šansų persirgti lengvesne COVID-19 forma.

Kas naujo?

Apie kojines 

Kaukė, socialinė distancija, saviizoliacija jau tapo tradicija. Nieko rimto ir naujo kovai su COVID-19 po jo atsiradimo nepasiūlyta, išskyrus pasklidusį facebook‘e inkognito-profesoriaus rekomenduojamą vilnonių kojinių nešiojimą sergant koronavirusu.

Kodėl  toks genialus Lietuvos mokslininkas pageidavo likti nežinomu?  Kojines nešioti galima visada, bet karštos vonelės kojoms, garstyčių trauklapiai, krūtinės įtrynimai naudojami tik nesant karščiavimo ir sudaro nemedikamentines terapijos arsenalą.

Aromatiniai augalai nuo virusų

Norėdami švarios nuo virusų aplinkos, patalpoje į aromatinę lempą ar tiesiog ant servetėlės užlašinkite keletą lašų mėgiamų eteinių aliejų. Patalpų oro valymui bei kvapo gerinimui ypač tinka eukaliptų, pušų, kienio, citrinžolės, levandų eteriniai aliejai arba jų mišiniai.


Norėdami dezinfekuoti namų paviršius, atlikte drėgną valymą, sulašindami tuos pačius eterinius aliejus į vandenį ir jais nuvalykite visus paviršius ar netgi išplaukite grindis.

Apie nesąmones

Nustebino kaimynai pensininkai, kuriems su šeimos gydytojo rekomendacija atliktas pneumokokinis ir senojo paprasto gripo vakcinavimas su paaiškinimu, kad jeigu susirgs COVID-19 – geriau atlaikys virusą.

Tokiam „kvailumui“, ir netgi melui  duotas atsakymas Pasaulio Sveikatos Organizacijos puslapyje. Bet ką padarysi – nuo kvailumo dar vaistų nėra. Pačius kaimynus pensininkus pateisinti galima, pripratome gi, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. O kaip mes mėgstame, kada mumis taip gerai pasirūpina.

Kitos baisybes….arba Kas suvalgė šunį?

Netoliese nuo namų buvo TBC (tuberkuliozinė) ligoninė. Kaip ir visi vaikai – mylėjome ir globojome šunis, krūmuose padarydavome voljerą, pastatydavom būdą, nešdavom maistą. Bet retkarčiais gražūs ir stiprūs šunys dingdavo. Štai tada aplinkui pasklido gandai ir įtarimai, kad juos suvalgė plaučių tuberkulioze sergantys ligoniai.

Kilo įdomus klausimas: kodėl plaučių tuberkulioze sergantys ligoniai valgo šunis?

Bet vėliau sužinojau, kad šuns mėsa jiems visai nereikalinga, o reikalingi šuns taukai, kuriuos valgydami jie gydosi.

Jau tapęs gydytoju ir konsultuodamas pacientus TBC ligoninėje, prisiminiau tuos atvejus. Uždaviau sau klausimą, kaip veikia tie šuns taukai? Ar tai sąmonė, ar nesąmonė? Kodėl šuns taukai padeda pacientams, sergantiems plaučių TBC? Ir išsiaiškinau, kad plaučių burbuliukai – alveolės – savo membranos sudėtyje turi riebalinių substancijų, atsakingų už alveolių sienelių elastingumą ir pralaidumą deguoniui. Pasidarė aišku, kur čia „šuo pakastas“ ir kodėl juos valgo!

Nuraminsiu skaitytoją, šiais laikais valgyti mūsų augintinių nereikia. Yra geresnis produktai negu šuns taukai. Šių produktų galima įsigyti vaistinėje, pas medžiotojus arba, jei greitai reikia, galima surasti ir savo šaldytuve. Šis produktas – gyvulinės kilmės riebalai: bebro, barsuko, zuikio, meškos arba bent klasikiniai lietuviški lašinukai.

Svarbu nepersistengti, neperdozuoti, nesukelti nereikalingų virškinimo ir kitų nemalonių reakcijų. Tokius taukus pageidautina naudoti ir šiuo metu profilaktiškai, ir ypač susirgimo metu. Būtinai juos patariu naudoti organizmo atstatymui po ūmaus koronaviruso periodo, jeigu nėra kontraindikacijų dėl kitų susirgimų.

Laukinių gyvūnų taukų privalumas yra tas, kad jie turi imunomodeliuojantį poveikį ir juos galima naudoti taip pat ir išoriniam trynimui, siekiant šiltinančio efekto esant plaučių uždegimui.

Esence. Interferonas ir kodėl jis svarbus?

Interferonas – individualus kiekvieno žmogaus organizme gaminamas savas vaistas nuo virusų. Tai medžiaga, kurią išskiria imuninės ląstelės po viruso atakos. Būna, jog virusai išjungia interferono išsiskyrimą ir tai kelia daug problemų. Problemų daugiau kils tiems, kurių organizmas ir jo ląstelės dėl įvairių kitų organizmo problemų  nesugebės pagaminti interferono.

Interferono grandinės sutrikimai viso imuniteto struktūroje veda prie lėtinių, metų metais nepagydomų virusinių infekcijų, imuninės sistemos išsekimų, autoimuninių ligų ir vėžio. Todėl, kaip baigsis organizmo kova su gripo virusu – imuniteto pergale ar pergale ritualinių paslaugų biurams, invalidumu arba nesibaigiančių ligų srautu – priklauso būtent nuo interferono gamybos ląstelėse…  

Interferonas – tai universalioji kovos su virusais dalis ir veikia pirmojoje susidūrimo su virusu fazėje; o vakcina ir jos dėka atsiradę antikūniai – tai antrinė, nors labai tikslinė ir specifinė, bet siauro spektro poveikio imuniteto reakcijos fazė.

Ne be reikalo pradėjo nerimauti medikai: ar veiks vakcina po naujos viruso mutacijos? Todėl šiai dienai INTERFERONAI svarbesni negu vakcina. Interferonai reikalingi kiekvienam suaugusiam ir vaikui. Tai paties organizmo vaistas prieš virusus, o vakcina reikalinga ne visiems, ir ne visiems ją galima naudoti. Interferonas neuždraudžia vakcinos, bet vakcina nepakeičia interferono.

Pacientai su sveika imunine sistema, įsijungus interferono imuniteto grandinei, per 2-3 dienas gali patys nugalėti viruso ataką ir pradėti sveikti. Tokių pavyzdžių galima sužinoti, skaitant atsiliepimus Biorevital klinikos facebook puslapyje. Bet organizmui reikalingi interferono jungikliai.

Interferono induktoriai (įjungikliai) – augaliniai fitokompozitai sukurti pirmos koronaviruso pandemijos metu, susipažinus su koronaviruso veikimo mechanizmais, naudojant specifinę mokslinę literatūrą ir remiantis daugiau negu 15 metų peršalimo ir virusinių ligų gydymo patirtimi.

Fitokompozituose numatytas ir „citokinų audros“ reguliavimo mechanizmas.  Fitokompozitai pašalina iš organizmo virusų išskiriamus toksinus ir tuomet kūnas pats sumažina temperatūrą. Karščiavimo metu ypač rekomenduotinas Imuno -2.

Apie interferono induktorius rašėme straipsnyje Imuniteto stiprinimas naujos kartos augaliniais interferono induktoriais.

Kitos priemonės ir svarbūs perspėjimai

Pacientai, turintys šlapimo sistemos sutrikimų ir uždegimų (inkstų ir šlapimo pūslės), dažnai skundžiasi skysčio susikaupimu organizme. Tokiu atveju išlieka didesnė audinių tinimo rizika, kuri ypač padidėja plaučiuose esant koronavirusui. Tokiais atvejais,  jeigu nereikalinga stipri dehidratacija ir nereikalingi stiprūs šlapimą varantys vaistai, rekomenduojamas švelnaus efekto augalinės kilmės „Alfit 6-activ“ preparatas. Tinkamai paruošus nuovirą, tai labai malonus gėrimas. Galima naudoti ir sveikiems žmonėms profilaktiškai, inkstų sistemos pravalymui, taip pat tinka prie akmenligės.

Jeigu po 2-4 savaičių ir/arba po pandemijos pabaigos, persirgus koronaviruso infekcija, neatsistato uoslė ir skonis arba atsiranda skonio iškreipimai, pasibjaurėjimas mėsa arba kitais produktais, atsiranda kvėpuojant šalčio jausmas plaučiuose, išlieka gerklės skausmai, slogavimas, silpnumas, atminties sutrikimai, spaudimas galvoje, nuovargis arba kiti simptomai, kurių nebuvo iki susirgimo; būtina kreiptis į Biorevital kliniką ir neeksperimentuoti kitur ir su savimi. 

Anksčiau straipsnyje „Pamąstymai karantino metu“ rašėme, kad koronavirusas ir jo banga – rimtas perspėjimas žmonijai peržiūrėti vertybes, rimtai pagalvoti apie savo sveikatą, atsikratyti savo iliuzijų ir didelės vilties dėl vakcinos. Vakcina neišspręs Jūsų sveikatos problemų. Vakcina negydys jūsų imuniteto problemų, tonzilitų, sinusitų, alergijų, refliuksų, maisto netolerancijos, medžiagų apykaitos sutrikimų, toksinų susikaupimo organizme ir daugelio kitų organizmo problemų, kurie silpnina jūsų imuninę sistemą.

SVARBU: Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio. Kiekvieno paciento sveikatos būklė yra unikali, todėl gydymą gali paskirti tik gydytojas. Informacija, pateikiama šiame straipsnyje, yra BIOREVITAL klinikos intelektinė nuosavybė. Kopijuoti ir skelbti be klinikos sutikimo griežtai draudžiama. 

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00