LOR

Tonzilių pašalinimas 44 procentais padidina infarkto riziką

infarktas tonziles

Tonzilių pašalinimas vaikystėje arba jaunystėje net 44% padidina riziką patirti miokardo infarktą, teigia tyrėjai iš Karolinos Instituto Stokholme, Švedijoje.

Mokslininkai ištyrė 27284 pacientus, kuriems iki 20 metų amžiaus buvo atliktos tonzilių šalinimo operacijos ir 54449 pacientus, kuriems buvo išoperuotas apendicitas.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad infarkto ir išeminės širdies ligos rizika žmonėms su pašalintomis tonzilėmis stipriai padidėja, palyginus su tais, kurie tokios operacijos neturėjo. 89 žmonės su pašalintu apendiksu infarktą patyrė dar nesulaukę 45 metų, o su pašalintomis tonzilėmis infarktas buvo diagnozuotas 47 žmonėms.

Tyrimo autoriai teigia, kad tonzilių pašalinimas vaikystėje ar paauglystėje padidina miokardo infarkto riziką 44%, o apendikso pašalinimo operacija tokią riziką padidina 33%. Tačiau jei žmogui iki 20 metų amžiaus buvo pašalintos ir tonzilės, ir apendiksas, infarkto rizika išauga dar labiau.

Kaip teigia autoriai, šie skaičiai parodo, kokią neigiamą įtaką šios operacijos turi jaunų žmonių imuninei sistemai. Apendiksas ir tonzilės yra imuniteto organai, todėl jų pašalinimas gali sumažinti imuniteto efektyvumą. Tonzilių šalinimo operacijų keliama rizika verčia apmąstyti kitus gydymo metodus.

ŠALTINIS: European Heart Journal „Childhood appendectomy,tonsillectomy, and risk for premature acute myocardial infarction”, 2011 

BIOREVITAL klinika – vienintelė Lietuvoje nuo 2007 m gydo tonziles ir adenoidus unikalia metodika: be operacijos ir be antibiotikų. Ši metodika – plačios gydytojų kompetencijos: virusologijos, imunilogijos bei onkologijos išmanymo rezultatas.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00