LOR

Sinusitas. Gydymas be skausmingo pradūrimo ir antibiotikų

sinusitas

„Moters savaitgalis“, žurnalistė Daiva Čiapaitė.

Ilgai kentėjusi nuolat pasikartojantį sinusitą, nuo kurio nepadėdavo nei saujomis ryjami antibiotikai, nei nosies purškalai, autorė nutarė kreiptis į natūraliais, neskausmingais ir nekenksmingais diagnostikos bei gydymo būdais garsėjančią BIOREVITAL kliniką.

Kadangi ilgus metus nepavyko įveikti vis apsilankančio sinusito, klasikinės medicinos atstovai pasiūlė nosies pertvaros operaciją. Tuo tarpu kiti jų kolegos tvirtino, jog iškrypusi nosies pertvara vos ne kas antro gyventojo, tačiau sinusitu serga ne kiekvienas šios anatominės ypatybės turėtojas. Vadinasi, ligos priežasčių reikia ieškoti kitur.

Sinusitas (rinosinusitas) – lanko ne tik tuos, kurie dažnai peršąla. Todėl gydant ligą, būtina atsižvelgti į žmogaus gyvenimo būdą, tirti visą organizmą, ir ypač svarbus gydytojo ir paciento bendradarbiaviamas.

Nekenksminga diagnostinė aparatūra

BIOREVITAL klinikos duris Vilniuje pravėriau nežinodama, kas manęs laukia. Informacija internete skelbė, kad klinikos turima šiuolaikiška aparatūra – be skausmo ir nekenksmingai nustato, kurie veido ančiai pažeisti. Tuo tarpu kitur taikomi diagnostikos metodai, pavyzdžiui, rentgeno nuotraukos, nėra visiškai nekalti tyrimai. Mat jų metu žmogus gauna tam tikrą radiacijos dozę.

Tad viena vertus, džiaugiausi, kad BIOREVITAL klinikoje tirs nekenksmingais metodais, kita vertus, abejojau, ar nedidelis, gydytojo viena ranka apimamas aparatėlis gali nuskenuoti ir tiksliai nustatyti ligą. Klinikos gydytojui nepasakiau, kurie veido ančiai pažeisti sinusito, nors tai žinojau iš prieš tai aplankytų klasikinės medicinos atstovų.

Netrukus gydytojas Aleksas Mickonas jau vertino diagnostikos aparato pateiktą informaciją. Duomenys visiškai sutapo su mano turimais. Be to, nustatyta, kad sinusitas persikėlė ir į kitos pusės žandinį antį. Kad tai tiesa, supratau dėl toje pusėje juntamo skausmo.

Gydytojo skirti visiškai natūralūs, biologiškai aktyvūs medikamentai padėjo atsikratyti sinusito paūmėjimo greičiau nei iki tol naudoti stiprūs antibiotikai. Kad liga neatsinaujintų, rekomenduota vartoti natūralių preparatų ir šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą.

Konsultuoja galvos-kaklo chirurgas, medicinos mokslų daktaras, gydytojas Aleksas Mickonas:

Sinusitas (rinosinusitas) – tai kauluose aplink nosį bei akis ir skruostų srityje esančių oringų ertmių, vadinamųjų ančių (sinusų), uždegimas. Iš ančių į nosies ertmę atsiveria siauros angos. Pro šias angas ančiai ventiliuojami, tai yra žmogui kvėpuojant patenka oras; taip pat pro šias angas pasišalina besikaupiančios gleivės.

Žmogui peršalus, susirgus alerginės kilmės sloga ar per ilgai vartojus į nosį purškiamų kraujagysles sutraukiančių medikamentų, angelės gali užsikimšti. Tada ir susidaro idealios sąlygos uždegimui: iš ančių nenuteka gleivės, jie prastai ventiliuojami. O kur šilta, drėgna ir nedaug oro – idealios sąlygos bakterijoms.

Uždegimai dažniausiai kyla žandiniame arba kaktiniame antyje, priekinėse etmoidalinėse ląstelėse. Pagal tai, kuriuos ančius pažeidžia, sinusitas skirstomas į haimoritą (pažeidžia žandinius ančius); frontitą (pažeidžia kaktinius ančius); akytkaulio labirinto uždegimą (etmoiditą), pleištinio ančio uždegimą (sfenoiditą).

Sergant sinusitu, pasunkėja kvėpavimas pro nosį, ją “užgula”, skauda, veržia ar spaudžia veidą vienoje pusėje ar abipus nosies, kaktos srityje, akių srityje. Susilpnėja uoslė. Žmogus iščiaudi ar iškosti (jei sekretas per nosiaryklę patenka į viršutinius kvėpavimu takus) pūlingo sekreto.

Kai sinusuose “darbuojasi” bakterijos, išskyros esti gelsvos, žalsvos, rusvos, gali būti su kraujo priemaišomis. Kartais sinusitu sergantis žmogus nesloguoja ir išskyrų nepastebi; jas nosies ertmėje gali pamatyti gydytojas. Sergant sinusitu gali skaudėti gerklę, galvą, ligonis karščiuoja. Skundžiamasi silpnumu, išskyrų tekėjimu į nosiaryklę.

Sinusitas esti ūmus (trunka ne ilgiau kaip 1-2 mėnesius); besikartojantis – recidyvuojantis (sergama ne dažniau kaip 4 kartus per metus). Lėtinis sinusitas – nuolatinis gydymui nepasiduodantis uždegimas, sukeliantis sinusų gleivinės pokyčių.

Pastarąjį sinusitą sunkiau diagnozuoti, nes ir pacientai gana ilgai į jį nekreipia dėmesio ir pražiopso ligai gydyti palankų momentą. Juk lėtinio sinusito požymiai lengvesni nei ūminio: kūno temperatūra normali arba tik šiek tiek padidėjusi, nosies išskyros negausios, skausmai ne intensyvūs, užgulta nosis kelia mažiau rūpesčių nei nuolatinė sloga. O naktimis iš nosiaryklės į skrandį tekančio sekreto dažnas linkęs „nepastebėti“.

Atrodo, kas čia tokio: pakosėjo, pakrenkštė, atsigėrė šiltos arbatos – ir „sveikas“. Lėtiniu tampa netinkamai gydomas ar negydomas sinusitas. Visos sinusito formos negydant ar gydant netinkamai gali sukelti daug bėdų ar net baigtis mirtimi.

Galimos sinusito komplikacijos

Dažniausios sinusito komplikacijos: vidurinės ausies uždegimas, plaučių uždegimas, pūlių išplitimas į kaukolės ertmę, regėjimo organų pažeidimai, pūliniai akiduobėse, regos nervo pažeidimas. Kai išskyros nuolat keliauja kvėpavimo takais žemyn, gali prasidėti ir sunkiai pasiduodanti gydymui, neįgalumą, o galiausiai – mirtį galinti sukelti lėtinė obstrukcinė plaučių liga.

Viso organizmo liga

Gydydami sinusitu sergančius pacientus, pastebėjome, kaip stipriai liga susijusi su viso organizmo būkle bei kitais susirgimais. Vienus jų sinusitas pasunkina ar išprovokuoja, kiti patys padeda kilti sinusitui. Antai nedažnas pagalvoja, kaip labai su sinusitu susijęs … knarkimas. Gydant vieną ligą, galima išgydyti ir antrąją. Sinusito „brolis“ – tonzilitas. Tad norint pasiekti gerų rezultatų, reikia gydyti abi ligas.

Sinusitas susijęs ir su širdies bei kraujagyslių ligomis, jis net gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių ligų intensyvumui, paūmėjimams. Pavyzdžiui, dėl sinusito gali pablogėti koronarine širdies liga sergančiųjų būklė, sinusitas turi neigiamos įtakos ir kraujospūdžiui.

Sergantieji sinusitu dažniau serga virškinamojo trakto ligomis, nes nevalingai nuryja pūlių, kurie naktį leidžiasi užpakaline ryklės sienele. Dėl prarytų pūlių gali prasidėti disbiozė, kai naudingas žarnyno bakterijas pamažu išstumia patogeninės (kenksmingosios) bakterijos. Ir blogiausia, kad šios bakterijos jau esti atsparios antibiotikams, nes ilgai nevaisingai gydant rinosinusitą klasikiniais metodais, bakterijos prie antibiotikų jau būna pripratusios.

Ar gali žmogus gerai jaustis, kai jo organizmą (iš pradžių – virškinamąjį traktą) pamažu okupuoja antibiotikams atsparios bakterijos, o gerosios pamažu „iškeliauja“?

Neteisingas gydymas tik antibiotikais gali sukelti polipų augimą, ir sinusitas gali virsti polipoziniu – alerginiu. O jei žmogus ilgai nepasveiksta ir susitaiko su „amžinai užgulusia“ nosimi, jis rizikuoja ir savo dvasine sveikata.

Dėl nepakankamo deguonies kiekio (hipoventiliacijos) gali užklupti ar paūmėti tokios ligos kaip panikos atakos, somatoforminė autonominė disfunkcija, pasireiškiančios įvairių organizmo funkcijų, tarp jų – ir širdies veiklos, kitais vegetaciniais sutrikimais.

Nustatomos sinusito priežastys

Kadangi sinusitas nėra vieno organo liga, o viso organizmo problema, todėl ir gydome visą organizmą. Kiekvienam pacientui skiriame daug laiko. Tai padeda išsiaiškinti galimas ligos priežastis, atlikti sutikus pacientui papildomus, išsamius tyrimus, parinkti individualų gydymą, mitybą. Sinusito priežastis nustatome specialaus kraujo tyrimo pagalba.

Vienam mūsų pacientų vasarą labai skaudėjo ausis ir niekaip negalėjo pagyti. Atlikus specialų kraujo tyrimą paaiškėjo, kad jo kraujuje yra grybelis. Panaudojus bioterapinį gydymą, tai yra gamtinės kilmės gydomosios paskirties preparatus, pacientas pasveiko. Grybeliai jo organizme apsigyveno dėl anksčiau taikyto gydymo antbiotikais.

Į mus dažnai kreipiasi žmonės, ilgai ir nesėkmingai gydyti antibiotikais. BIOREVITAL klinikoje pacientui skiriame profesionalų fitoterapinį, homeopatinį gydymą. Naudojame specialius tepalus, kurie pagaminami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į ligą sukėlusias priežastis.

Dažnas ligonis būna jau ilgiau nei savaitę naudojęs gydytojų išrašytus lašelius į nosį, kurių poveikis – gebėjimas atkimšti užgulusią nosį – trumpalaikis.

Taip pat pacientai jau būna naudoję ir hormoninių lašelių bei purškalų. Pimieji sukelia medikamentinį rinitą, kai išbujoja nosies gleivinė, ir užuot atsikimšusi, nosis dar labiau užburksta. Hormoniniai purškalai silpnina organizmo apsaugines jėgas ir gali padėti įsitvirtinti grybeliams. Jei susirgote medikamentiniu rinitu, padėti gali tik chirurgas.

Neskausmingas sinusito gydymas

Tradiciniu užsitęsusio, komplikuoto ar nepasiduodančio antibiotikams sinusito gydymu laikomas vieno iš haimoro ančių pradūrimas (nes kiti veido ančiai nepasiekiami). Tačiau šis metodas neretai padeda tik laikinai ir gali paskatinti uždegimo išplitimą į gretimus ančius, tai yra sukelti frontitą, etmoiditą, sfenoiditą, nors rentgeno nuotraukoje to ir nematyti. Taip gali išsivystyti lėtinis sinusitas.

BIOREVITAL klinikoje taikomas unikalus, neskausmingas ir daug efektyvesnis medikamentams nepasiduodančio sinusito gydymo metodas. Visi ančiai drenuojami be pradūrimo ir be kraujo. Vienos tokios procedūros drenavimo efektas jaučiamas 2-3 dienas. Toks ilgalaikis efektas jaučiamas tik po mūsų procedūrų. Iš pradžių išskyros būna gelsvai žalios spalvos, paskui šviesėja ir skystėja, kol simptomai visiškai išnyksta.

Jei sinusitas nekomplikuotas, jam išgydyti užtenka aštuonių aplikacijų su dviejų – trijų dienų pertrauka. Procedūros neskausmingos – jas lengvai toleruoja net maži vaikai. Be to, tai itin svarbu nėščioms, maitinančioms moterims, mažiems vaikams. Beje, maitinančios moterys neretai serga nėščiųjų sloga, kurią taip pat reikia tinkamai gydyti.

Pacientams, kuriems sunku alsuoti pro nosį dėl padidėjusių nosies kriauklių, galime pasiūlyti bekrauję nosies kriauklių sumažinimo operaciją. Po šios operacijos gijimo periodas trumpas, nereikia vaikščioti užkimšta tamponais nosimi.

Šaltuoju metu nepamirškite kepurės

„Saugokitės ir Dievas padės“ – tai sena biblinė tiesa, tinkanti ir neatsikratantiems sinusito. Mūsų drėgnas, šaltas jūrinis klimatas ypač palankus šiai ligai. Gatvėse net šaltuoju metų laiku, sningant ir lyjant, pilna vienplaukių vyrų ir moterų.

Savo pacientams vyrams sakau: „Atminkite, kad vokiečių okupacijos laikai Lietuvoje baigėsi seniai, tad nėra jokio reikalo vaikščioti žiemą ar žvarbų pavasarį be kepurių“!

Įprotis vaikščioti be kepurės, kaip pasakojo mums, dar studentams, vienas senas Kauno klinikų daktaras, susiformavo vokiečių invazijos metais, kai buvo privaloma nusiimti galvos apdangalą prieš vermachto karininkus. Todėl tuo metu vyrai masiškai pradėjo vengti dėvėti kepures. Tačiau kodėl vyrai ir šiais laikais vaikšto vienplaukiai? Moterys teisinasi, jog kepurė gali pakenkti šukuosenai. Tačiau šaltis, drėgmė ir vėjai veikia taip kad tos gražios šukuosenos gali greit nelikti dėl susilpnėjusių plaukų, o štai sinusitas įsikurs – ir sunkiai beišprašysite.

Kodėl šiltas galvos apdangalas taip svarbu? Galvos paviršius yra didžiulė refleksogeninė zona. Atvėsus galvos odai, nosis reaguoja atitinkamai – ją užgula, gali prasidėti sloga. Kodėl sušalus kojas netrukus ima varvėti nosis? Ogi suspazmuoja kraujagyslės. O neventiliuojamoje ar prastai ventiliuojamoje nosyje susidaro puikios sąlygos kenksmingoms bakterijoms. O jei dar ten hormoninių purškalų žmogus pripurkš, antibiotikais pasigydys, tai ir grybeliai netruks užsukti į svečius, o gražiuoju išeiti – pamirš.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00