Apgamai, odos dariniai

Ką sako apgamų žvaigždynai?

apgamu zvaigzdynai

Arba, kaip susipažinau su daktaru A. Mickonu ir garsiuoju aparatu „Surgitron“.

Daivos Čiapaitės straipsnis žurnale „Natūralioji Medicina“.

Žinojau, kad apgamus galima greitai pašalinti. Bet, kad tai padaryti be skausmo? Vis tiek sukirba abejonės.  Bet maža apie tai girdėti kalbant, matyti tokios procedūros rezultatus ant draugės veido ar perskaityti. Ar man tikrai to reikia? Ar neskaudės? Ar greit ir gražiai sugis, nepaliekant randų?

Apsisprendusi pašalinti keletą ant veido esančių apgamėlių, iš daugelio pasiūlymų pasirinkau vieną: apgamų šalinimą naujausiu chirurginio gydymo aparatu „Surgitron“ ir gydytoją – onkologą, turintį ilgametę veido ir kaklo srities chirurgo patirtį.

Tad kaip sekėsi „pažintis“ su šiuo medicinos stebuklu, ir kas iš to išėjo.

Nerimas dėl apgamų

Moterys – silpnoji lytis, tad įsijausti į trapios būtybės vaidmenį daugiau nei natūralu. Be to, savisaugos instinkto taip pat niekas „neatšaukė“. Todėl nemeluosiu: kai ryžausi odos darinukų šalinimui, šiek tiek virpėjo širdis. Pavasaris, saulė jau gana aktyvi. Be to, paklaidžiojus interneto forumuose, visada atrasi bauginančių istorijų, neva apgamų geriau neliesti, kad nesupiktybėtų. Be to, kaip odą po procedūros paveiks saulutė? Ir dar tūkstantis: „Kaip? Kodėl? Ar gerai?“

Tačiau paveldėjusi nemažai apgamų, nutariau, kad pasitikrinti jų būklę (ar negresia supiktybėjimas, ar nesikeičia), ir dalį pašalinti – pats metas. Juk to, ką darai savo sveikatos ir grožio labui, atidėlioti neverta. Kruopščiausiai rinkausi procedūrą atliksiančią kliniką. Kompaktiška Bioterapijos ir revitalizacijos klinika – BIOREVITAL specializuojasi natūralaus grožio srityje. Nors šioje srityje dirba nedaug specialistų, privačių kabinetų, klinikų. Kodėl pasirinkau būtent BIOREVITAL?

Prisipažinsiu: nenorėjau savo sveikatos ir likimo patikėti plastikos chirurgams, dermatologams ar kitiems. Juk nuo to, kaip tiksliai bus įvertinta odos darinio rūšis, būklė, supiktybėjimo galimybės bei kuo teisingiau bus parinktas gydymo (arba kosmetinio šalinimo) metodas, priklauso nei daug, nei mažai – žmogaus likimas. Tokios mintys sukosi galvoje.

Sužinojau, kad BIOREVITAL klinikos gydytojas Aleksas Mickonas turi dvidešimties metų darbo patirtį onkodermatologijos srityje, dirbo svarbiausiose šalies onkologijos klinikose galvos ir kaklo srities chirurgu. Tad apgamų – piktų, „ramių“, kintančių ir ne, jis matė galybę. „Sugebės atpažinti ir kintantį apgamą, įvertinti, ar galima ir kokiu būdu geriausia jį šalinti. O jei, neduok dieve, auginuosi „vėžiuką“ – jis laiku jį atpažins ir pasiūlys geriausią kelią“, – pagalvojau.

Todėl vieną balandžio dieną pravėriau BIOREVITAL klinikos duris – ir nerimas iškart išgaravo.

Diagnozuoja ne iš akies

BIOREVITAL centre naudojami šiuolaikiniai APGAMŲ diagnostikos būdai – fotodermatoskopija arba videodermatoskopija, kurias atlieka patyręs specialistas ir beveik 100% tikslumu, dar iki darinio šalinimo, gali nustatyti, ar apgamas pavojingas.

Naudodamas modernius prietaisus gydytojas gali, tiesiogine žodžio prasme, pažvelgti į apgamo vidų ir per keletą minučių nustatoma odos darinio biologinė prigimtis, kuri lemia gydymo taktikos pasirinkimą. T.y. nusprendžiama, ar darinių šalinimui bus pasirinktas šlifavimas, radiopilingas, ar šalinimas per visą odos storį, o gal ir kitoks metodas.

Kadangi esu iš tų, trapiųjų, kurioms norisi viskuo įsitikinti pačioms, gydytojas, medicinos mokslų daktaras Aleksas buvo išties švelnus ir atlaidus mano moteriškiems kaprizams.

Nors įvertinęs apgamus videodermatoskopu iškart pasakė, kad juos galima šalinti, mat „yra visiškai „nepikti“, daktaras mielai parodė mano odos darinių padidintą vaizdą televizoriaus ekrane ir net palygino su supiktybėjusių apgamų pavyzdžiais. Kantriai ir dėmesingai aiškino medicinos paslaptis: iš kokių požymių atskiria (pakitusi apgamo spalva, forma, kontūras), kad jokio pavojaus nėra.

Videodermatoskopo nuotraukos bei paaiškinimai įtikino. Savo gėdai, o mediko garbei turiu pripažinti: drąsūs pacientai tiek klausimų neuždavinėja, tačiau savo darbui nuoširdžiai atsidavę medikai turi kantrybės net ir su tokiomis smalsiomis pacientėmis kaip aš. Ir štai atėjo metas sėsti į patogią chirurginę kėdę ir savo grožį bei sveikatą patikėti specialisto rankoms.

Kas bendro tarp apgamų šalinimo ir juvelyrikos?

BIOREVITAL klinikoje naudojami tik minimaliai invaziniai (mažiausiai pažeidžiantys audinius) estetinės chirurgijos metodai. Vienas iš jų – šiuolaikinės medicinos technikos stebuklu laikomas naujausias radiochirurgijos aparatas „Surgitron“, sukurtas amerikiečių kompanijos „ELLMAN International“.

Ši aukštoji technologija BIOREVITAL klinikoje taikoma, kai reikia atlikti ypatingai tikslius, preciziškus odos pjūvius. Tai yra šalinant apgamus, odos papilomas, karpas, kapiliarus (odos paviršiuje, dažniausiai veide, esančias kraujagysles, raudonas dėmeles). Taip pat, kai reikia atlikti kitas minimalias estetinės chirurgijos procedūras: vokų plastiką, pašalinti randus, giliąsias raukšles ir kitus defektus.

Paciento audinius aparatas „Surgitron“ pašalina be kraujo ir skausmo, nes įprastinį skalpelį arba chirurginio lazerio spindulį (kuris įkaista virš 1000°C) šiame instrumente atstoja specialus plonytis volframinis plaukelis, iš kurio veržiasi radiobangų spindulys. Tokio „plaukelio“ temperatūra siekia vos 20° – 80°С. Paveiktas super aukšto dažnio radiobangų, apgamas tiesiog „išgaruoja“, o greta esantys audiniai prasiskleidžia, tarsi atsitraukia į šonus ir lieka nepažeisti.

Chirurgas tik lengvai prisiliečia prie paciento odos lengva ir lengvai valdoma prietaiso rankenėle, primenančia rašiklį ar flomasterį. Atliktas odos mikropjūvis būna labai lygus, tiesus, manipuliacija mažai teprimena chirurginę operaciją – ji panašesnė į piešimą ant odos šratinuku. Iš šalies stebint, gali pasirodyti, kad chirurgas ne operuoja, o … pasirašo autografu ant paciento odos.

Tai tarsi juvelyro darbas! Surgitron® metodika absoliučiai saugi ir leidžia saugiai, juvelyriniu tikslumu, šalinti apgamus netgi nuo vokų, vokų kraštų, aplink akis, kai tuo tarpu įprastu lazeriu šalinti apgamų negalima dėl apakimo pavojaus.

Tačiau vienas svarbiausių technologijos pranašumų tas, kad pašalintų darinių vietoje nelieka randelių, pooperacinė mikro žaizdelė sugyja daug greičiau, negu operuojant skalpeliu arba šalinant apgamą lazeriu.

Ir iš tiesų – nei skausmo, nei jaudulio, nei nepatogumo nepajutau. Daktaras A. Mickonas kažką „piešė“ ant mano odos, o jau po pusvalandžio ar net greičiau (kadangi su manimi maloniai bendravo ir daktaras, ir jo asistentė, laikas visai neprailgo) galėjau pasižiūrėti į veidrodį. Buvusių pigmentinių apgamų vietoje tebuvo likusios rausvo dėmelės. Po savaitės bendradarbės tvirtino, kad „jau beveik nieko nesimato“, po dviejų savaičių tuo beveik patikėjau ir aš pati, o po mėnesio buvusios operacijos vietą sunku atskirti nuo aplinkinių audinių.

Kokius apgamus šalinti?

Kuriuos apgamus reikia šalinti, o kuriuos palikti, gali nuspręsti tik gydytojas specialistas. Apgamai šalinami dėl kosmetinių priežasčių, jei yra matomoje kūno vietoje (ant kaklo, veido).

Taip pat – jei apgamas trinamas apykaklės, liemenėles, diržo, užtrauktuko, kelnaičių juosmens ar išaugo tokioje vietoje, kurioje dažnai traumuojamas. Rekomenduojama šalinti ir tuos odos darinius, kurie yra potencialiai pavojingi, tai yra bėgant laikui gali supiktybėti.

Atvirose kūno vietose esančius apgamus nepalankiai veikia saulės spinduliai, todėl jų supiktybėjimo rizika didesnė nei slypinčių po drabužiais. Dauguma odos darinių atsiranda ar išryškėja po vasaros atostogų, taip pat apgamai linkę kisti tuo metu, kai organizme suintensyvėja hormoniniai pokyčiai: nėštumo metu, paauglystėje, per menopauzę ar prieš ją.

Kiekvienas naujai atsiradęs ar neįprastos išvaizdos apgamas turėtų kelti susirūpinimą. Visada pravartu vadovautis „bjauriojo ančiuko“ taisykle: potencialiai pavojingas apgamas skiriasi nuo kitų neįprasta forma, spalva ar kitais požymiais. Jis kažkoks kitoks! Kiekvienas žmogus turėtų išmokti stebėti savo apgamus ir įsitikinti, ar jie nesikeičia.

Apgamo ar apgamų formos, spalvos, kontūrų, dydžio pasikeitimas gali reikšti, kad apgamas virsta atipiniu ir būtina kreiptis į gydytoją pagalbos. Pavasaris – tai laikas, kai prieš atostogų sezoną reiktų pasitikrinti ir, esant būtinybei, pašalinti apgamus. Tuomet mažiau liktų abejonių, neaiškumų, o vasara bei atostogos būtų ramios ir įspūdingos.

Sveikata – brangiausias žmogaus turtas, o sveikame ir gražiame kūne įsikuria sveika siela. Jei apgamas ar kitas odos darinys gali pakenkti sveikatai ar grožiui bei ilgam sugadinti nuotaiką ar priversti žmogų jaustis negražiu bei nevisaverčiu, nebūtina delsti.

Daiva Čiapaitė

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00