Estetinė medicina

Estetinės odos procedūros pasitarnauja odos vėžio prevencijai

estetines odos proceduros

Olandijoje (2017 gegužę) vyko plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos mokymo kursai, skirti galvos ir kaklo odos vėžio gydymui.

Kursus organizavo Europos Veido Plastinės Chirugijos Akademija. Juose dalyvavo Europos otorinolaringologai, dirbantys galvos-kaklo ir veido plastinės chirurgijos srityje, taip pat dermatologai iš įvairių Europos šalių ir Artimųjų Rytų.

Mokymus vedė akademijos lektoriai, aukščiausios kvalifikacijos Europos ir Amerikos otorinolaringologijos–galvos ir kaklo plastinės chirurgijos specialistai.

Veido plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertai pristatė ir demonstravo veiksmingiausius chirurginius veido odos vėžio chirurginio gydymo metodus, vėliau įvertino kursų dalyvių įgūdžius.

Pristatysime jų tezes.

Odos vėžio atvejų Europoje daugėja

Naujausia nerimą kelianti statistika apie sergamumą veido odos vėžiu Europoje:

  • Bazoląstelinis (nemetastazuojantis) odos vėžys  60-80% atvejų pažeidžia  galvos, veido ir kaklo odą. 
  • Plokščialąstelinis odos vėžys 90% atvejų nustatomas taip pat šioje anatominėje zonoje.
  • 20% visų melanomų  (didžiausias procentas!)  pažeidžia veido, plaukuotosios galvos dalies, lūpų odą ir tuo požiūriu pirmauja tarp kitų lokalizacijų.

Epidemiologų duomenimis:

  • 2/3 visų pigmentinių ir nepigmentinių piktybinių odos navikų atsiranda  galvos, veido ir kaklo srityje.
  • Sergamumas dideliu agresyvumu pasižyminčiu  ploksčialąsteliniu odos vėžiu Europoje kasmet padidėja 2%.
  • Melanoma, odos priedų (prakaito liaukų, plaukų folikulų ir kt.) vėžys ir agresyvumu pasižyminti Merkel  karcinoma 25% atvejų pažeidžia  nosies odą.
  • 45% visų galvos ir kaklo srities melanomų lokalizuojasi veido odoje,  jų sėkmingam gydymui  labai  svarbi ankstyva diagnostika, nes  atlikus netgi 1 stadijos naviko  operaciją išgyvena apie 80% pacientų.  (palyginimui: po I stadijos bazoląstelinio vėžio  pašalinimo išgyvena 100% ligonių).
  • Vadinamoji T veido zona pasižymi didele bet kokio navikinio pažeidimo rizika, o H zona – didesne naviko atkryčio po gydymo rizika.
  • Daugiau negu 50% visų galvos ir  kaklo srities navikų (nežiūrint į lazerinės medicinos laimėjimus), turi būti gydomi išplėstiniais veiksmais, atliekant  plastines ir rekonstrukcines operacijas, taigi, negali būti efektyviai gydomi dermatologų ir kitų sričių chirurgijos specialistų neturinčių specialaus pasirengimo.  Dermatologo vaidmuo apibūdinamas kaip gate-keeper.
  • Diagnostikos tikslui ne visada galima atlikti navikų biopsiją, nes ji gali pabloginti ligos prognozę, ypač  esant pigmentiniams odos dariniams. Dermoskopija lieka pagrindinis ankstyvos diagnostikos metodas. Svarbu žinoti, kad riba tarp ankstyvo ir vėlyvo galvos ir  kaklo srities odos vėžio „labai slydi“, taigi,  neteisingi diagnostiniai veiksmai gali tuoj pat pervesti naviką iš I stadijos į IV.

Pagrindinis veiksnys, skatinantis odos vėžio atsiradimą, yra ultravioletinė saulės spinduliuotė. Tas pats veiksnys  sukelia  ir veido raukšles, veido odos elastozę, ir veido odos navikus. Tokia loginė patogenezinė grandis, vienijanti šias ligas, ir tie patys patologiniai mechanizmai, vykstantys odoje, pagrindžia kai kurių estetinės medicinos procedūrų  naudą ne tik odos grožiui puoselėti ir senėjimo prevencijai, bet ir  veido odos navikinių ligų  profilaktikai.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00