Vietui žvirbliukų – vaikiukai…

Feljetonas – komentaras D.Kepenio straipsniui ...gėris per prevarta.

1958 metų vasario 12 dieną Kinijos lyderis Mao pasirašė istorinį įsaką dėl visų Kinijos žiurkių, musių, uodų ir žvirblių likvidavimo. Žiurkės niekaip nenorėjo išnykti. Musės ir uodai apskritai nesuprato, kad juos kažkas naikina. Atpirkimo ožiais tapo žvirbliai.

Seniai ir vaikai, vyrai ir moterys nuo ryto iki vakaro mojavo skudurais, barškino puodais, rėkavo, švilpė, vertė paklaikusius paukščius plasnoti nuo vieno kiniečio link kito. Žvirbliai ilgiai negalėjo būti ore, išsekę jie krisdavo ant žemės. Per metus tokios energingos veiklos, žuvo du milijardai žvirblių ir kitų smulkių sparnuočių. 1958 metų pabaigoje Kinijoje žvirblių praktiškai nebeliko. TV diktoriai pasakojo apie tai kaip apie neįtikėtiną šalies pasiekimą!!!

Tiesa, daug kas pastebėjo, kad įvairiausių kirminų, vikšrų ir skėrių gerokai pagausėjo. 1960 metais kenkėjų tiek prisiveise, kad pasidarė sunku suprasti, kas gi ten, po jų sluoksniu, buvo pasodinta ar pasėta, kokias kultūras jie ryja. Jie labai greitai surijo visą derlių ir užsiėmė miškų naikinimu. Kenkėjai puotavo, o šalyje prasidėjo badas.

Badas buvo nevaikiškas – žmonės mirė masiškai. Valgė odinius daiktus ir tuos pačius skėrius, kai kur prasidėjo kanibalizmas. Persigando ir partijos nariai. Pačiais kukliausias apskaičiavimais, nuo šalį užgriuvusio bado žuvo maždaug 30 milijonų žmonių. (Nuotraukoje - "Darbuojasi skepetojai", Versijos 2018 kovo 6).

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune