Dažnai sergantys vaikai

Svarbu suvokti, kad dažnai sergančių vaikų bendro gydymo standarto nėra ...ir būti negali! Tai reikalaujantis smulkmenų išaiškinimo diagnostikos procesas. Gydymo trukmė priklauso nuo įsisenėjusios ligos formos, imuninės sistemos savybių ir jos galimybių, tėvų požiūrio.

Dauguma į kliniką atvykstančių vaikų jau buvo gydyti antibiotikais po 2-4 ir daugiau kartų ir vis nesėkmingai. Patirtis įrodo, kad taikant mūsų klinikos gydymo metodus, taip pat tėvams užtikrinus tinkamą priežiūrą namuose, vaikai greičiau pasveiksta, jų imuninė sistema teisingai formuojasi, jie netampa alergikais, astmatikais, streptokoko nešiotojais ir kt. lėtinių ligų jau nuo ankstyvos vaikystės turėtojais.  

Kaip gydome kosulį? Kaip gydome laringitą? Bronchitą, anginą, tonziles, adenoiditą, faringitą?

Pirmiausia nustatoma tiksli diagnozė. Klinikoje atliekame kraujo tyrimą, kuris parodo uždegimo aktyvumą, išplitimą, ligos sukelėją, įvykusių pašalinių reiškinių laipsnį. Įvertinę tyrimų rezultatus, vaikui paskiriame: gydymą, dietą, vandens, elektrolitų ir mineralinių medžiagų subalansuotą vartojimą. Dažnai sergančių vaikų gydymui neretai taikomos fitosorbingo programos, be kurių kai kurie atvejai gali būti sunkiai išgydomi. 

Sergančio vaiko gydymas ir imuniteto formavimas nėra kelių dienų ir net ne savaičių darbas, bet  nuoseklus procesas. Tačiau jis vertas jūsų pastangų, nes duoda puikius rezultatus.

Susiję straipsniai:

  1. Dažnai sergantys vaikai (DSV)
  2. Imuniteto problemos
  3. Adenoidai - gydymas be operacijos

Netinkamas antibiotikų vartojimas

Iš pokalbio su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laboratorinės medicinos klinikos vadove, Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos Ekspertų kolegijos pirmininke, prof. Astra Vitkauskiene. 

- Pasaulyje apie 50 proc. visų suvartojamų vaistų sudaro antibiotikai. Dėl kokių priežasčių yra toks populiarus antibiotikų vartojimas ir ar visada jie skiriami tikslingai?

- Pakankamai dažnai antibiotikai skiriami nepagrįstai, vadovaujantis neteisingu principu – blogiau nebus. Žiniasklaidos dėmesys, neretai ir žurnalistų „medicinos specialistų“ vertinimai paciento skundo atveju, taip pat baimė suklysti, skatina gydytojus paskirti antibiotikus tik įtariant infekcinį susirgimą, nors visai neturint rimto pagrindo – pagrindimo, kad konkrečiu atveju už infekcinį susirgimą yra atsakinga bakterija. http://www.moteris.lt/sveikata/kodel-antibiotikai-tampa-neveiksmingi.d?id=64801031

​Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus, prof. Sauliaus Čaplinsko komentaras:

....Apie pusę visų pasaulyje pagaminamų antibiotikų sunaudojama gyvulininkystėje. Maždaug pusė antibiotikų gydymo įstaigose skiriami be reikalo arba netinkamai. Netinkamai žmonių gydymui, veterinarijoje, maisto produktų gamyboje naudojami antimikrobiniai preparatai skatina atsparių antibiotikams mikroorganizmų plitimą, todėl ligos tampa sunkiau įveikiamos, vystosi komplikacijos. 

.... Lietuvos gyventojai, dažniausiai nepasitarę su gydytoju, vartoja antibiotikus susirgę ... rinitu, otitu, sinusitu, karščiuodami, kai skauda gerklę ar vargina kosulys. ES atlikti tyrimai parodė, kad 53% europiečių mano, jog antibiotikai naikina virusus, 47% – kad jie padeda peršalus ir sergant gripu. Tačiau antibiotikai neįveikia virusų ir nepadeda susirgus peršalimo ligomis ir gripu, jie skiriami kai paciento ligą sukelia bakterijos. http://www.moteris.lt/sveikata/kodel-antibiotikai-tampa-neveiksmingi.d?id=64801031

Straipsniai

  • Dažnai sergantys vaikai (DSV)

    Daugelis motinų yra girdėjusios gydytojus sakant neįprastą diagnozę: dažnai sergantis vaikas. Dažniausiai su tokiu terminu susiduriama prieš vaikui einant į darželį arba lopšelį.

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune