Adenoidų profilaktika, gydymas be operacijos ir gydymas po adenoidų pašalinimo

Po gydymo kurso atstatomas kvėpavimas per nosį, mažėja sloga, knarkimas, prakaitavimas, miegas tampa ramus. Imuninės sistemos jėgos, anksčiau skirtos kovoti su adenoidų infekcija, po gydymo išlaisvinamos ir padeda kurti stiprų imunitetą.

Čia gydosi ne tik Lietuvos vaikai, bet ir pacientai iš Anglijos, Airijos, Arabų Emiratų, JAV, Švedijos, Norvegijos ir kitų šalių.

Kainos:

Pirminė LOR konsultacija: apžiūra, instrumentiniai tyrimai, gydomoji procedūra, gydymo plano sudarymas.

100
Pakartotinė LOR konsultacija: gydymo rezultatų įvertinimas, instrumentiniai tyrimai, gydomoji procedūra (jei reikia), tolimesio gydymo kontrolė 50€
 

 

Kas yra adenoidai?

Adenoidai – tai limfinio audinio sankaupos nosiaryklėje. Adenoidai atlieka apsaugines funkcijas.Dažnai paskubom siūloma arba atlikta adenoidų šalinimo operacija realiai pačio imuniteto neatstato. Operacija atstato tik kvėpavimą per nosį! Vaikams po peršalimų ir netinkamo gydymo adenoidai dažnai tampa mikroorganizmų, virusų ir grybelių židiniu ir tada labai greitai auga. Nuo adenoidų augimo sutrinka kvėpavimas per nosį, vaikas pradeda vis dažniau kvėpuoti per burną, tuomet nesudrėkintas ir neišvalytas oras patenka į apatinius kvėpavimo takus, sutrikdo jų funkcijas ir tada vaikas lengvai peršąla, dažnai ir ilgai serga.

Normoje sulaukus 12 metų adenoidai pradeda mažėti, o apie 14 – 18 metus lieka tik adenoidų audinių likučiai. Suaugusiems adenoidų paprastai nebūna, jų atsiradimas - grėsmingas signalas.

Adenoidų sukeliamos problemos

Adenoidų uždegimą lydi pasikartojantis arba nuolatinis nosies užgulimas, gausi sloga. Vaikai miega išsižioję, daug prakaituoja, miegas neramus, lydimas knarkimo, net su dusuliu ir kvėpavimo sustojimais. Į smegenis patenka mažiau deguonies - vaikas tampa išsiblaškęs ir neatidus. Turintiems didelius adenoidus keičiasi balsas, vargina naktinis šlapimo nelaikymas. Jei adenoidai užkemša iš vidaus klausos kanalus - sutrinka vaiko klausa. Vaikas gali būti nuolat išsižiojęs, išsikiša apatinis žandikaulis, virš lūpų atsiranda raukšlės, kietasis gomurys įgauna stogelio formą, dantys išsidėsto netaisyklingai.

Adenoidų gydymas

Daugumoje įstaigų gydytojai rekomenduos chirurginį adenoidų gydymo būdą – adenotomiją. Tačiau vaiko imuniteto tokia operacija neatstato ir adenoidai gali vėl ataugti. Jei Jūsų vaikui paskirta adenoidų  šalinimo operacija, prieš ją atliekant būtina išgydyti adenoidų uždegimą. Todėl, kad pasitaiko atvejų, kai po operacijos atauga dar didesni adenoidai su dvigubai daugiau tūnančių juose infekcijų. Tokiais atvejais operacija traktuojama kaip beprasmiška ir pakartotinė chirurginė intervencija nerekomenduojama, siūloma gydytis konservatyviais būdais.

Klinikoje adenoidai gydomi funkcionalios medicinos metodais. Po kelių apsilankymų pas gydytoją atstatomas kvėpavimas per nosį, baigiasi sloga, dingsta prakaitavimas, enurezė, knarkimas, miegas tampa ramus. Klinikoje atliekamas gydymas visiškai neskausmingas, net trijų metų stabilios psichikos vaikai reaguoja visiškai ramiai. Patirtis rodo, kad imuninės sistemos jėgos, be sustojimo kovojančios su adenoidų infekcija, po gydymo kurso išlaisvinamos ir pradeda kurti stiprų organizmą: vaikai užaugo aukštesni, stipresni ir dailesni nei jų dažnai sergantys bendraamžiai.

 

Straipsniai

 • Tonzilių šalinimas - ne išeitis

  Tonzilės – tai kiekvieno mūsų imuniteto sargybiniai, nuolat budintys prie kvėpavimo takų išorinių vartų. Tonzilės – labai svarbi žmogaus imuninės sistemos struktūrinė ir funkcinė dalis. 

  Įsivaizduokime, kad prie  imuniteto vartų pastatyti sargybiniai ligoti, apsnūdę, nusiplūkę nuo kojų, arba, o tai dar blogiau –  vartai į mūsų organizmą palikti visai be sargybinių, be jokios apsaugos!

 • Nevaisingumo priežastis - lėtinis tonzilitas!

  Žmogaus pradėjimas ir gimimas – vienas paslaptingiausių gamtos reiškinių. Nors iš esmės jis paprastas ir aiškus, visi šio proceso komponentai iki galo neperprasti ir nepaaiškinti. Daug paslapčių gaubia ir žmogaus vaisingumą: žinomos toli gražu ne visos vyrų ir moterų nevaisingumą sukeliančios priežastys, o kitus negalėjimo pastoti atvejus bandoma aiškinti įvairiomis teorijomis, prielaidomis, hipotezėmis, kurios tinka ne visoms porom. 

 • Infertility Might Be Caused By Chronic Tonsillitis

  Human fertility is still a very mysterious subject: most of the causes of women and men infertility are still not disclosed and based on different theories and hypothesis that do not necessary fit all the person coping with the problem.  

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune