Nosies chirurgija

 

Jeigu Jums:

 • pasunkėjęs kvėpavimas per nosį,
 • yra nosies asimetrija arba deformacija, esanti nuo gimimo arba dėl traumos,
 • nepatinka nosies forma,
 • arba vargina pasikartojantys obstrukcinės miego apnėjos epizodai?

   Šių problemų sprendimui gali būti reikalinga viena arba keletą klinikoje Biorevital atliekamų intervencijų:

 • 4 rinoplastikos chirurgijos tipai: sumažinimo, padidinimo, potrauminė ir korekcinė rinoplastika,
 • Septoplastika,
 • funkcionalioji rinoseptoplastika,
 • konchoplastika, nosies turbinų (kriauklių) sumažinimas. 

 Rinoplastika - operacija siekiama ištaisyti ir pagerinti nosies išvaizdą: sumažinti arba padidinti nosies dydį, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos, pakeisti kampą tarp nosies ir nosies tiltelio, susiaurinti šnerves. 

 • redukcinės rinoplastikos tikslas  sumažinti nosies dydį. Šios operacijos metu sumažėja bendras nosies dydis arba pašalinamos konkrečios vietos,
 • padidinimo rinoplastikos tikslas – padidinti nosį, naudojant kremzles, odos arba kaulo transplantus,
 • potrauminė rinoplastika – skirta žmonėms, patyrusiems traumą ar avariją, kuri pažeidė nosį. Pažeidimo tipas būna įvairus sulaužyti kaulai, pažeista kremzlė, išoriškai matoma nosies asimetrija, deformacija ir kiti pokyčiai: lūžusi nosies pertvara, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt.,
 • korekcinė rinoplastika – rekonstrukcinė rinoplastika, šią operaciją rekomenduojame po nesėkmingų operacijų.

Septoplastika – yra iškrypusios nosies pertvaros atstatymo/išlyginimo operacija. Nosies pertvaros iškrypimas trukdo kvėpavimui per nosį. Nosies pertvaros iškrypimas gali atsirasti dėl traumos ar būti įgimtas. Atliekant ambulatorinės chirurgijos procedūrą su tikslu atstatyti kvėpavimą, chirurgas pašalina ir rekonstruoja kaulo ar kremzlės defektus. Pacientams, turintiems kitus papildomus trūkumus, atliekamos ir kitos intervencijos su nosies kriauklėm, nosies vožtuvais ir kt. Operacijos metu pagal indikacijas dr. A. Mickonas naudoja endoskopinę įrangą (endoskopinė funkcinė septoplastika).

Rinoseptoplastika – nosies operacijos tipas, atliekamas ant išorinės nosies ir nosies pertvaros. Palyginti su kitomis nosies operacijomis tai yra sudėtingiausia. Apima dvi operacijas – rinoplastiką ir septoplastiką.

Konchoplastika. Nosies turbinų/kriauklių sumažinimas. Nosies viduje, nosies ertmės šonuose yra  kaulo ir minkštųjų audinių struktūros, kurios atsakingos už termoreguliaciją, padeda išvalyti ir drėkinti orą patenkantį į nosies ertmę. Dėl alergijos, vazamotorinio rinito, dirginimo ar infekcijos, šios turbinos gali išsipūsti ir sukelti kvėpavimo per nosį sutrikimus - obstrukciją bei padidintą gleivių gamybą. Konchoplastika (su Surgitron) - moderniausia neturinti analogų, tausojanti turbinos operacija atliekama klinikoje be kraujo, nereikalaujanti nosies užkimšimo tamponais po operacijos.Tai leidžia pacientui greičiau ir komfortiškiau atsigauti ir be skausmo.

Be minėtų operacijų yra keletą kitų nosies operacijų atliekamų klinikoje Biorevital:

   Etmoidektomija
   Polipektomija
   Funkcinė Endoskopinė Sinusų Chirurgija
   Alarplasty ir nosies vožtuvų chirurgija

Konsultaciją dėl nosies problemų galite gauti Vilniuje arba Kaune, registracija tel. 8 655 32 645, nuo 9 iki 10 val. ryto, darbo dienomis. Konsultoja ir gydo medicinos mokslų daktaras, tikrasis Europos Veido Plastinės Chirurgijos Akademijos narys, Otolaringologas-Galvos ir Kaklo Chirurgas, Veido plastikos chirurgas - Aleksas Mickonas.

 

 

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 3 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune