Imunologija / Imunitetas

Imunologija – biologijos ir medicinos mokslo šaka, tirianti organizmo apsauginių sistemų ir reakcijų sandarą, reagavimą. Biologinė imunologija tiria natūralias, įgimtas organizmo imunines sistemas, o medicininė – farmakologines, chemines, įgijamas su laiku. Imunologija sudaro skiepų gamybos teorinį pagrindą  (Vikepedija).

Žmogaus imuninės sistemos sutrikimai gali sąlygoti įvairių lėtinių infekcijų atsiradimą. O užsitęsusios infekcijos - imuninės sistemos sutrikimus. Iimuninei sistemai neužtenka jėgų įveikti ligą, formuojasi taip vadinamas “ydingas ligų ratas”, to pasekoje žmogus negali pasveikti.

Žinomas faktas, kad imuninės sistemos nusilpimas veda prie onkologinių susirgimų. Todėl imuninės sistemos atstatymas būtinas po kiekvieno stipraus susirgimo ir yra šiuometinės onkoprofilaktikos sąlyga.

Šiuo metu, taip vadinami populiarūs savarankiškai bandymai “stiprinti imuninę sistemą” veda prie paskutiniu metu ypatingai padažnėjusių autoimuninių ligų.  Autoimuninių ligų atveju “sustiprintos” imuninės ląstelės puola ne ligą, bet sveikus audinius ir organus.

Dauguma autoimuninių ligų prasideda nuo LOR organų uždegimų: reumatas, reumatoidinis artritas, Sjogreno liga ir kt. Todėl ypatingai svarbu pravesti teisingą gydymą pačioje pradžioje, tik atsiradus uždegimui: sinusuose, gerklėje, o ypač tonziluose. Klinika Biorevital specializuojasi šios patologijos gydyme ir vienintelė turi tam unikalias gydymo metodikas.

Autoimuninis tiroiditas (Hosimoto tiroiditas) – skydliaukės autoimuninis susirgimas tai dar viena Galvos-Kaklo srities patalogija dėl kurios dažnai moterys kreipiasi į kliniką ir gauna kvalifikuotą rezultatyvų gydymą,  galioja principas, kuo anksčiau – to geriau.

Imunokorekcinis gydymas skiriamas visiems vaikams ir suaugusiems  LOR organų susirgimų atveju.

Specialus kraujo ištyrimas leidžia patikslinti imunologinę organizmo būklę (imunosupresiją, imunodeficitą ir kt.), surasti silpnąsias ar sutrikusias imuninės sistemos grandis, nustatyti imuninių ląstelių funkcionalumą (aktyvumą, būklę) ir tuomet skirti imunokorekcinį gydymą, kuris sustiprina organizmo apsaugines savybes bei įgalina greičiau pasveikti. 

Susiję straipsniai:

  1. Dažnai sergantis vaikai (DSV).
  2. Imuniteto problemos
  3. Imuniteto stiprinimas naujos kartos augaliniais interferono induktoriais
  4. Kova su Kovidu
  5. Infekcinė mononukleozė

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 3 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune