Bioterapija

BIOTERAPIJA

Biologinė medicina orientuota į kiekvieną pacientą kaip individą, o organizmo gydymas atliekamas stimuliuojant organizmo gyvybines ir gynybines funkcijas.

Bioterapija remiasi šiuolaikiniais biomedicinos ir biotechnologijos pasiekimais ir siekia gydyti konservatyviai, t.y. nechirurgiškai.  Bioterapija – tai gydymas biologinės (gamtinės) kilmės preparatais, tai pat specifinių gydymo metodikų ir schemų, nuo tradicinės medicinos besiskiriančių savo teorija ir koncepcijomis, taikymas. Pavyzdžiui, bioterapijoje gydoma preparatų mikrodozėmis, kurių poveikis ir efektas kitoks nei naudojant tuos pačius vaistinius preparatus įprastomis dozėmis – taip išvengiama toksikozes, alerginių reakcijų ir kitų vaistligės pasireiškimų.

Netoksinis bioterapijos metodas naudojamas gydyti tokiems susirgimams, kuriuos gydydama įprasta medicina yra mažai efektyvi. Todėl kuriant ateities medicinos koncepciją apie bioterapiją kalbama ne kaip apie gydymo metodą, o kaip apie technologiją, turinčią indukcinės logikos ir universalumo elementus, sugebančią spręsti plataus spektro susirgimų profilaktikos ir gydymo klausimus – “nuo grožio iki vėžio”.  

Bioterapijos terminą reklaminiais tikslais naudoja farmacinės bendrovės, gaminančios onkologijos ir reumatologijos preparatus, vadindamos juos “biopreparatais”, tačiau šie preparatai neatstatinėja ir nereguliuoja, bet atvirkščiai – iškreipia normalias organizmo fiziologines ir biologines reakcijas, nes tėra tik dar viena chemoterapijos atmaina.  Tikrosios bioterapijos tikslas - atstatyti, sureguliuoti ir sunormalizuoti organizmo fiziologinius ir biologinius procesus be pašalinių poveikių ir žalos organizmui.

Bioterapija – tai gydomasis poveikis, kuomet skatinamos organizmo savigydos reakcijos, nukreiptos prieš patologinius pažeidimus. Bioterapijos koncepcijos pagrindas – reguliatorinis poveikis į ląstelių, audinių ir organų funkcijas. Metodas veikia pagal principą „UŽ“, o ne “PRIEŠ“. Šis požiūris skiriasi nuo tradicinio gydymo požiūrio, kurio esmė yra blokuoti arba slopinti susirgimo simptomus (o ne priežastis), kurie yra tik paskutinė susirgimo patogenezės grandis.

Pagrindinis tradicinės cheminės-farmakologinės ir biologinės medicinos skirtumas – tai požiūris į pacientą. Totolitarinė medicina terapijos metodus taiko pagal pacientų grupių statistinius duomenis, neatsižvelgiant į pacientą kaip individą. Biologinė medicina, atvirkščiai, remiasi principu, kad biologinėje sistemoje visi procesai turi stiprų tarpusavio ryšį ir todėl pacientų gydymo neįmanoma standartizuoti. Biologinė medicina orientuota į kiekvieną pacientą kaip individą, o organizmo gydymas atliekamas stimuliuojant organizmo gyvybines ir gynybines funkcijas. Biomedicina žmogų mato kaip integralią biosistemą, o ne kaip atskirų simptomų visumą. Todėl terapija taikoma visam organizmui kaip sistemai. Gydymui naudojamos organoterapinės priemonės, vakcinos, serumai, enzimai, ekstraktai, alkaloidai, angioprotektoriai, fitopreparatai, homeopatiniai kompleksai, fizioterapijos procedūros, taip pat biologinių reakcijų katalizatoriai ir modifikatoriai, išgaunami daug pastangų reikalaujančių sudėtingų technologinių procesų dėka. Dauguma biologinių vaistų neturi toksinio, taigi ir šalutinio poveikio.

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune