Deimantas

Seilių liaukų chirurginiai susirgimai

Seilių liaukų susirgimai gali sukelti ne tik funkcinius sutrikimus bet ir estetinius veido bei kaklo trūkumus.

Seilių liaukų chirurginiai susirgimai
Procedūros trukmė
Procedūros trukmė 1 - 3 val.
Gijimo laikotarpis
Gijimo laikotarpis 7 - 10 d.
Nuskausminimas
Nuskausminimas Bendra nejautra
Rezultatai
Rezultatai Išspręstos funkicinės / estetinės problemos.

Seilių liaukų tipai, patalogijų įpatumai ir operacijos

Seilių liaukos – organas, išskiriantis šarminės reakcijos vandeningą skystį – seiles. Žmogau organizme kasdien pagaminama apie 0,5 – 1,5 l seilių, turinčių fermento amilazės, skaidančio angliavandenius ir lizocimo, dalyvaujančio apsauginėse organizmo reakcijose bei kitų medžiagų.

Seiles į burnos ertmę išskiria mažosios seilių liaukutės: lūpų, skruostų, gomurio, liežuvio ir trys didžiosios seilių liaukos: paausinė, pažandinė ir paliežuvinė.

Paausinė seilių liauka yra didžiausia ir išsidėsto paausio srityje, priešais ausies kaušelį. Jos latakas (Stenono) atsiveria burnos gleivinėje ties viršutiniu antru krūminiu dantimi. Šios liaukos išskiriamose seilėse gausu baltymų ir fermento amilazės, skaidančios krakmolą.

Pažandinė seilių liauka, vidutinio dydžio, yra burnos dugne, paliežuvinėje žandikaulio duobutėje, žemiau apatinio žandikaulio krūminių dantų. Ši liauka išskiria mišrų sekretą, o jos latakas (Vartono) atsiveria kartu su paliežuvinės seilių liaukos lataku paliežuviniame gumburėlyje.

Paliežuvinė seilių liauka, mažiausia seilių liauka, yra paliežuvinės raukšlės gilumoje, ir dalis sekreto išteka tiesiog į raukšlę.

Citata
Apie 60% liaukų darinių yra gėrybiniai. Dažniausias gėrybinio naviko tipas yra pleomorfinė adenoma, pasitaikanti 80 – 90% atvejų. Šių darinių gydymas yra griežtai chirurginis.
Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Gydytojas, medicinos mokslų daktaras

Dažniausios seilių liaukų chirurginės ligos apima seilių liaukų cistas, mukoceles, adenomas, tam tikras uždegimo formas bei seilių liaukų hipertrofiją.

Seilių liaukų uždegimai taip pat nėra reti. Juos nesudėtingai galima gydyti naudojant priešuždegiminius vaistus.

Kaip atpažinti seilių liaukų darinius?

Seilių liaukų padidėjimas liaudiškai vadinamas kiaulytė. Tačiau kiaulytė – vaikiškas viršutinio seilio liaukų uždegmas. Visais kitais atvejais, ypač suaugusiems, tai rimtas signalas kreiptis į specialisto konsultaciją. Nors, seilių liaukų hipertrofija ir hiperplazija vystosi labai palaipsniui – dažnai sukelia estetinius trūkumus, gydomus chirurgiškai, dažniausiai po efektyvaus vaistų gydymo ir išsamių tyrimų.

Seilių liaukų susirgimai gali pasireikšti ne tik skausmais, paraudimais ir patinimu veido išorėje, prie ausų, smakro ir burnos viduje. Taip pat gali sukelti sunkumų kramtant ir ryjant maistą, burnos sausumą bei seilių trūkumą. Gerieji navikai dažniausiai yra neskausmingi, didėja palaipsniui ir pasižymi kieta konsistenciją. Cistos yra elastingos, tamprios konsistencijos ir gali staiga pakeisti savo dydį.

Situaciją gali apsunkinti seilių latakų akmenys. Jie gali būti apčiuopiami arba nustatomi echoskopu ir gydomi tausojančiais metodais. Prieš planuojamą seilių liaukos operaciją būtina tiksliai nustatyti diagnozę. Dėl to kartu su neinvazinėmis diagnostinėmis procedūromis (echoskopija, esant indikacijoms KTG ar MRT), dažnai atliekamos intervencinės diagnostinės procedūros, įskaitant darinių punkcinę biopsiją, patvirtinančią, ar darinys yra gerybinis ar piktybinis. Pagal tai planuojama operacijos apimtis.

Mūsų klinikoje galite tikėtis visapusiškos ir kvalifikuotos pagalbos, susijusios su seilių liaukų ligų diagnostika ir gydymu.

Kiek laiko tenka laukti punkcinės biopsijos atsakymo?

Dažniausiai 3 - 7 dienas.

Seilių liaukų ligų gydymo eiga

1 žingsnis

Konsultacija, tyrimai ir gydymo skyrimas

Konsultacijos metu, esant poreikiui, skiriami reikiami tyrimai tiksliam diagnozės nustatymui, skiriamas (chirurginis) gydymas.

2 žingsnis

Operacija

Operacijos tipas ir apimtis priklauso nuo seilių liaukos tipo ir patologijos rūšies. Dėl to operacijų diapazonas labai skiriasi ir gali būti nuo elementarios mažos liaukos burnos gleivinėje eksizijos iki visiško mažųjų liaukų pašalinimo (ekscizijos) bei išplėstinių operacijų (rezekcijų, totalinių ir subtotalinių parotidektomijų), išsaugant veido nervus.

Veido nervai eina paausinių seilių liaukų viduje, jų traumavimas sukelia veido paralyžių. Tokias operacijas atlieka tik aukščiausios kvalifikacijos veido ir galvos-kaklo chirurgai.

Po seilių liaukų operacijos

Kadangi seilių liaukų ligos gali būti įvairaus sudėtingumo, pooperacinis gydymas yra labai individualus ir pritaikomas kiekvieno paciento specifinėms sąlygoms.

Vairavimas
Vairavimas Individualu.
Dušas ir baseinas
Dušas ir baseinas Individualu.
Saulės vonios
Saulės vonios Individualu.
Sportas
Sportas Individualu.

Individualus gijimas

Priklausomai nuo operacijos apimties pooperacinis periodas gali skirtis.

Konkrečių pooperacinio laikotarpio ypatumų pacientui suteikia gydytojas prieš operaciją, informuodamas apie juos per konsultaciją.

Seilių liaukų chirurginio gydymo kainos

Konsultacija
60 - 100 €
Chirurginis gydymas
nuo 300 €
Pastaba: kainos yra orientacinės, galutinė procedūrų kaina priklausys nuo individualios situacijos ir sudėtingumo. Gydymo eigą ir kainą aptarsite su gydytoju konsultacijos metu.

Konsultuoja ir operuoja

Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Mokslų daktaras, onkologas-chirurgas, galvos ir kaklo, plastikos chirurgas

Dr. Aleksas Mickonas – tikrasis Europos Veido Plastikos Akademijos narys, turintis ilgametę praktiką onkologijos srityje. ORL-Galvos ir Kaklo chirurgo patirtis nuo 1992 m., SAM sertifikuotas onkologas-chirurgas.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00