Deimantas

Nosies polipai

Nosies polipų šalinimas taikant moderniausią Surgitron® technologiją.

Nosies polipai
Operacijos trukmė
Operacijos trukmė 1 - 2 val.
Gijimo laikotarpis
Gijimo laikotarpis Apie savaitę
Nuskausminimas
Nuskausminimas Vietinė / bendra nejautra (narkozė)
Rezultatai
Rezultatai Laisvas kvėpavimas per nosį

Unikalus nosies polipų gydymas ir operacija

Biorevital klinikoje taikoma unikali nosies polipų diagnostikos ir gydymo programa, kurios dėka ~60% naujai atsiradusių polipozinių darinių išgydoma be operacijų. Tik esant poreikiui polipai šalinami endonazaliai (be jokių pjūvių) taikant moderniausią Surgitron® įrangą.

Operacija polipotomija su Surgitron® nesukelia kraujavimo, todėl po jos visiškai nereikia kišti tamponų į nosį. Gydant kitais chirurginais būdais, tamponai nosyje dažnai laikomi apie savaitę. Dėl to, palyginus su įprastais chirurginiais būdais, gydymas su Surgitron® pacientui yra malonesnis ir patogesnis, greitesnis, nepavojingas ir nereikalauja narkozės. 

Citata
 60% atvejų naujai atsiradusio polipozinio sinusito Biorevital klinikoje išgydoma be operacijų. Tai reiškia, kad norint išvengti operacijos, į specialistą reikia kreiptis kuo anksčiau ir nelaukti.
Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Gydytojas, medicinos mokslų daktaras

Tačiau, narkozė reikalinga išsiplėtusių polipų atvejais, siekiant padidinti operacijos gylį (apimtį, švarą, kokybę). Narkozės metu atliekama EFES (endoskopinė funkcinė endonazalinė operacija) su Surgitron® radiobangų aparatu. Šios operacijos metu gali būti reiklingas trumpalaikis tamponų įvedimas į nosį.

Reikia sąžiningai pasakyti, kad nosies polipai po operacijų dažnai linkę pasikartoti. Todėl tik operacija neišsprendžia nosies polipų (polipozinio sinusito) kaip sisteminio susirgimo problemos. Polipai reikalauja sisteminio gydymo, tokio kaip bioterapija, biologinis gydymas, hormonoterapija ir kt. Išplėstinis gydymas yra pasirinkimo teisė, priklausanti nuo paciento mentaliteto, išprusimo, kultūros ir požiūrio. Nuo to priklauso galutinis gydymo rezultatas ir paciento gyvenimo kokybė.

Kas yra polipai ir dėl ko jie atsiranda?

Nosies polipai yra nosies arba sinusų gleivinės išaugos, primenančios vynuogių kekes. Polipas yra gėrybinis navikas, o tiksliau, polipozė yra laikoma iki navikinių susirgimu.

Iš kur gi atsiranda polipai? 

Polipai dažnai atsiranda dėl ilgalaikės negydytos arba neišgydytos slogos ar sinusito. Retais atvejais pasitaiko šeimyninių genetinių polipozių reiškinys.

Nosies polipų problema dažnai kyla asmenims, sergantiems bronchine astma, alerginiu rinitu (šienlige), taip pat mukoviscidoze, lėtiniu sinusitu (haimoritu, frontitu ir kt.).

Dažniausiai polipai auga akytkaulio srityje, nosies ertmės viršuje. Augantys polipai gali apsunkinti kvėpavimą, netgi visiškai uždengti nosies angas, trukdydami normaliam kvėpavimui. Tokiu atveju pacientai pradeda dažniau kvėpuoti per burną, ir artimieji gali skųstis garsiu knarkimu naktimis. Be to, galimi balso pokyčiai („kalbėjimas per nosį“) ir nuolatinė sloga.  Dėl pažeistų gleivinės kraujagyslių gali prasidėti kraujavimas iš nosies. Polipų augimas gali sukelti uoslės praradimą. Be to, nosies polipai gali užblokuoti prienosinių ančių angas, provokuodami jų uždegimą (sinusitą).

Mūsų praktikoje pasitaiko atvejų, kai polipai buvo tokie dideli, kad išlindo iš nosies šnervių.

Kuo nosies polipų gydymas Biorevital klinikoje skiriasi nuo gydymo kitur?

Mes esame privati klinika su aukštu personalo sąmoningumu ir racionaliu darbo organizavimu. Todėl pirmiausia pas mus nėra nesąmoningų eilių. Antra, mes stengiamės išaiškinti tikrą ligos priežastį, nuo kurios labiausiai priklauso gydymo sėkmė. Pacientas gauna ne tik Otorinolaringologijos (ORL) pagalbą, bet ir turi galimybę atlikti infektologinį, imunologinį ir hematologinį tyrimus. Tokio susirgimo atveju sėkmę lemia ne tik operacija. Trečia, operacijoms mes naudojame šiai dienai pažangiausią (ypatingo tikslumo, tausojančią chirurginę technologiją). Ketvirta, taikomas sisteminis gydymas, ekologinė sisteminė bioterapija ir patikrintos gydymo priemonės, kurios buvo naudojamos šimtmečiais ir ilgiau. Mūsų klinikoje netaikomas gydymas eksperimentiniais, toksiškais sintetiniais ar genotoksiškais vaistais. Bioterapija nieko bendro neturi su ekstrasensorika ar šamanizmu. Klinikoje dirba specialistai, turintys ilgalaikę racionalios terapijos praktiką.

Polipų operacijos eiga

1 žingsnis

Nuskausminimas

Maksimaliai organizmą tausojanti operacija, atliekama vietinėje nejautroje po nuskausminamųjų vaistų suleidimo į nosies landas. Operaciją, esant indikacijoms, taip pat galima atlikti su sedacija arba bendra narkoze. Kokį nuskausminimą geriau pasirinkti pacientas su gydytoju aptaria konsultacijos metu, įvertinus tyrimo rezultatus.

2 žingsnis

Operacija be kraujo su Surgitron®

Specialiu Surgitron® antgaliu nosies polipai šalinami ties jų kojelėmis. Polipai pašalinami be kraujavimo, kadangi Surgitron® skleidžiama radijo banga iš karto pridegina kraujagysles. Esant indikacijoms ir poreikiui, galima atlikti išplėstines operacijas – EFES.

Kiek laiko po polipų šalinimo su Surgitron® reikia išbūti klinikoje?

Pacientai maždaug po 30 - 60 min. išleidžiami namo.

Ar pasitaiko kraujavimo iš nosies po procedūros?

Po operacijos radijo bangų lazeriu kraujavimo nebūna. Apie pusdienį ar šiek tiek ilgiau iš nosies gali išsiskirti rausvas sekretas.

Kiek laiko po operacijos gali ataugti polipai?

Tai daugiau priklauso ne nuo operacijos, o nuo kitų susijusių su paciento būkle faktorių, ypač nuo paciento imuninės sistemos sutrikimų. Operacija užtikrina ir atstato kvėpavimą per nosį, šalina infekciją ir padeda išvengti grėsmingų gyvybei komplikacijų. Primename, kad polipozė yra sisteminis susirgimas ir reikalauja kompleksinio gydymo.

Ar galima Surgitron® radio lazeriu šalinti polipus ataugusius po EFES operacijos?

Taip, tai geriausias variantas.

Po polipų šalinimo

Po operacijos su Surgitron® kraujavimo ir stipraus skausmo nebūna. Esant diskomfortui ar perštėjimui, pacientui užtenka išgerti įprastą nuskausminamąjį preparatą, tokį kaip Ibuprofen, Nimesil ir kt. Draudžiama naudoti kraują skystinančius preparatus, pvz.: aspiriną.

Vairavimas
Vairavimas Susilaikyti nuo vairavimo 30 - 60 min. po operacijos.
Dušas ir baseinas
Dušas ir baseinas Savaitę vengti vandens procedūrų, baseinų, pirčių.
Saulės spinduliai
Saulės spinduliai Neturi įtakos.
Sportas
Sportas Savaitę vengti.

1 - 2 diena

Po nosimi nešiojamas išskyras iš nosies surenkantis tvarstis. Jo paskirtis daugiau higieninė nei gydomoji; su tokiu tvarsčiu, neretai vadinamu „ūsais”, tenka miegoti 1 – 2 naktis.

Į nosį lašinami priešuždegiminiai ir patinimą slopinantys lašai arba tepalai.

Po 2 dienų

Po tvarsčio pašalinimo, kai dingsta pooperacinis sekretas iš nosies, naudojami nosies gleivinę drėkinantys lašai ir tepalai.

Polipų šalinimo kainos Biorevital

Konsulatacija
60 - 100 €
Polipų šalinimas (vietinė nejautra)
nuo 600 €
Pastaba: kainos yra orientacinės, galutinė procedūrų kaina priklausys nuo individualios situacijos ir sudėtingumo. Gydymo eigą ir kainą aptarsite su gydytoju konsultacijos metu.

Konsultuoja ir gydo

Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Mokslų daktaras, onkologas-chirurgas, galvos ir kaklo, plastikos chirurgas

Dr. Aleksas Mickonas – tikrasis Europos Veido Plastikos Akademijos narys, turintis ilgametę praktiką onkologijos srityje. ORL-Galvos ir Kaklo chirurgo patirtis nuo 1992 m., SAM sertifikuotas onkologas-chirurgas.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00