Deimantas

Galvos-kaklo ir veido dariniai

Cistos, lipomos, ateromos, hemangiomos, papilomos, keratozė, pigmentacija, padidėję limfmazgiai, gerybiniai ir piktybiniai regiono navikai.

Galvos-kaklo ir veido dariniai
Procedūros trukmė
Procedūros trukmė 30 min - 1 val.
Gijimo laikotarpis
Gijimo laikotarpis 7 - 10 dienų
Nuskausminimas
Nuskausminimas Vietinė / bendra nejautra
Rezultatai
Rezultatai Tiksli diagnozė arba pilnas pasveikimas

Galvos - kaklo darinių ypatumai. Pagrindiniai faktai trumpai

Galvos ir kaklo anatominio regiono ypatumas – daug patologinės įvairovės gana ribotoje anatominėje zonoje, kurioje koncentruojasi ypatingai svarbūs gyvybei organai. Iš specialistų dirbančių šioje sferoje tai reikalauja specifinių žinių, plačios erudicijos ir profesionalių chirurginių įgūdžių.

Citata
Otolaringologija – Galvos ir Kaklo chirurgija – tai specialybė, kurioje savaime realizuojamas Aristotelio filosofinis principas: „Visuma (sistema) reiškia daugiau nei tik jos dalis”. Tai yra daugiau negu tik atskirai ausys, nosys, gerklė, veidas ar plastinė chirurgija… ir t.t. Neginčytina, kad sisteminis požiūris leidžia išsamiau stebėti ir kontroliuoti patologiją bei taikyti efektyviausius gydymo sprendimus.
Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Gydytojas, medicinos mokslų daktaras

Įtartini dėl supiktybėjimo pigmentiniai dariniai ir pigmentacija reikalauja specifinės diagnostikos – dermoskopijos. Dermoskopija išlieka pagrindiniu ankstyvo odos vėžio diagnostikos metodu, o diagnostinė riba tarp ankstyvo ir jau vėlyvo odos vėžio galvos-kaklo regione labai slidi.  Neteisingi veiksniai gali momentaliai pervesti naviką iš I stadijos į IV.

Dažniausiai pasitaikantys dariniai ir supyktybėjimo rizika

Galvos ir kaklo regione pirmauja odos navikai ir ikinavikiniai odos dariniai, turintys rizikos supiktybėti. Odos vėžys dažniausiai pasitaiko būtent šiame regione – apie 90% atvejų. 2/3 visų pigmentinių ir nepigmentinių piktybinių odos navikų pasitaiko būtent galvos-veido-kaklo regione.

Neženklią supiktybejimo riziką turinčios odos papilomos, dešemtiriopai dedesnę riziką įgauna gleivinėse. Tai ypač aktualu vokų zonai, kai papiloma iš odos persimeta į voko gleivinę. Gleivinės papilomos piktybėja ~50% atvejų.

Odos keratomos, išplėsti kapiliarai, kraujagyslių žvaigždutės sudaro daugiau estetinių problemų ir atsiranda rizika būti sužeistoms, ko pasekoje gali išsivystyti kraujavimas iš darinio arba uždegimas aplinkinėje odoje.

Dažniausiai pasitaikantys paodžio dariniai yra ateromos ir lipomos. Taip pat dažnai praktikoje sutinkama problema – kaklo cistos – tai įgimta patologija, nepilnai užakusių embrioninių latakų liekanos. Jos būna: vidurinės ir šoninės.

Kas yra ateromos?

Ateromos tai odos ir paodžio cistos sudarytos iš odos struktūrinių elementų. Ateroma atsiranda užsikimšus odos riebalų liaukos latakui.  Ateromos atrodo kaip standūs neskausmingi odos dariniai, jos gali atsirasti ant bet kurios kūno dalies, įskaitant lytinius organus, bet dažniausiai ateromos susidaro plaukuotoje galvos dalyje. Ateromos dažnai traumuojamos, joms susprogus kapsulės turinys sukelia paodžio uždegimą. Įmanoma supiktybėjimo rizika. Kartais savaime infekuotos ateromos pradeda pūliuoti. Pūliavimo atveju gydymas užtrunka - būtinas pūlinio drenavimas, chirurginis gydymas, skiriami antibakteriniai preparatai. Dėl šių priežasčių ateromos dažniausiai gydomos chirurgiškai.  Tačiau, gydymo būdai ir gydymo taktika parenkami konsultacijos metu. Ateromos šalinamos taikant vietinę nejautrą.

Kas yra lipomos?

Lipomos tai riebaliniai navikai turintys aiškiai išreikštą kapsulę. Šis navikas dažniausiai lokalizuojasi poodiniame riebaliniame ląstelių sluoksnyje, dažnai menčių, pečių, sprando ir pilvo srityse. Lipomos gali būti pavienės arba daugybinės; dažniau pasitaiko moterims. Svarbu atskirti lipomą nuo piktybinės liposarkomos, o diagnozę nustato gydytojas. Chirurginis gydymas yra dažnas būdas šalinti lipomas, ypač jei jos yra didelės arba sukelia nepatogumų pacientui.

Kas yra šoninės kaklo cistos?

Šoninės cistos – arba Branchiogeninės (šoninės) kaklo cistos (nemaišyti su bronhais) – susiformuoja dėl nevisiško vaisiaus 5 - 6 žiaunų plyšių užakimo. Branchiogeninė cista – tai paslankus, neskausmingas, minkštas, užpildytas skaidriu turiniu darinys šoninėje kaklo dalyje, kuris gali padidėti, tapti skausmingas, parausti dėl uždegiminio arba onkologinio proceso.

Kas yra vidurinės kaklo cistos?

Vidurinės cistos, arba priekinės, tai liežuvinio skydliaukės ne visiškai užakusio latako cistos. Vaisiaus (embriono) skydliaukės vidurinė skiltis jungiasi su burna, ir jeigu ne visiškai užaka latakas, jame kaupiasi gleivingas skystis. Vidurinėje kaklo linijoje susidaro žirnio dydžio neskausmingas, elastingas guzelis – cista. Priekinės kaklo cistos sudaro 70 % įgimtų kaklo patologijų vaikams. Mano praktikoje priekinė cista visada turi ryšį su paliežuvio kaulu ir reikalauja vengiant lygos recidyvo fragmentalinės jos centrinės dalies rezekcijos. Cistos gali formuotis bet kuriame liežuvinio skydliaukės latako aukštyje: virš paliežuvio kaulo, po paliežuvio kaulų, paliežuvio kaulo projekcijoje, rečiau liežuvio šaknyje ir labai retai – gerklose.

Kada ir kodėl reikia operuoti kaklo ir veido darinius?

Dėl kokių priežasčių svarbu laiku pašalinti darinius?

  1. Dėl supiktybejimo rizikos ir grėsmės gyvybei.
  2. Dėl funkcinių sutrikimų (kraujavimo, uždegimo, organų funkcijos sutrikimai, padidintos traumos rizikos) ir kt.
  3. Del estetinio netobulumo.
  4. Diagnozės nustatymui.

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

  1. Esamų darinių bet kokie vizualiniai pakitimai ir naujų atsiradimas.
  2. Darinių skausmingumas.
  3. Niežulys.
  4. Darinių sužalojimai ar kraujavimas.
  5. Kaklo limfmazgių padidėjimas.

Operacijos ir intervencijos

1 žingsnis

Tyrimai ir diagnostika

Klinikoje atliekamos įvairios operacijos ir intervencijos reikalingos galvos ir kaklo darinių diagnostikai ir gydymui: nuo citologinių tyrimų iki darinių pašalinimo su operacinių defektų plastika.

Po kiek laiko gaunamas darinio tyrimo atsakymas?

Citologinio tyrimo atsakymas gaunamas dažniausiai po 3 - 4 dienų, histologinis po 6 - 8 dienų.

1 žingsnis

Darinių šalinimas su Surgitron®

Operacijos atliekamos naudojant radijo bangų aparatą Surgitron®. Operacjos su Surgitron® saugesnės, po jų lieka mažesnis randas.

Procedūros su Surgitron® mažiau skausmingos, tai paaiškinama Faradejaus efektu: po procedūros nejaučiamas diskomfortas, greitesnis gijimas. Su Surgitron® nematoma aukšto dažnio radijo banga galima pjauti audinius ir šalinti darinius.

 

Žaizdos priežiūra po darinių pašalinimo su Surgitron®

Gydytojas individualiai nurodo, kada pakeisti pleistrą, kokį naudoti, kaip dažnai ir kiek laiko naudoti tinkamą priežiūros kremą.

VAIRAVIMAS
VAIRAVIMAS Individualu.
DUŠAS IR BASEINAS
DUŠAS IR BASEINAS 5 - 7 dienas vengti.
SAULĖS SPINDULIAI
SAULĖS SPINDULIAI Saugotis apie 2 sav.
Sportas
Sportas Vengti kontakto ir prakaito žaizdos vietoje.

Ankstyvas pooperacinis

Trunka  4 – 5 dienas po didesnių operacijų (ne diagnostinių).

Jo tikslas pooperacinės infekcijos profilaktika ir gijimo skatinimas. Šiuo metu reikia saugoti žaizdelę nuo vandens, tepti antiseptiniu kremu ir klijuoti pleistrus.

Jeigu apgamas / darinys buvo itin  didelis – nurodymai taikomi individualiai. 

Vėlyvas pooperacinis

Po 5 – 7 dienų sprendžiamas siūlių šalinimo klausimas.

Darinių šalinimo galvos-kaklo ir veido stiryje kainos

Konsultacija
60 - 100 €
Darinio šalinimas
nuo 100 €
Pastaba: kainos yra orientacinės, galutinė procedūrų kaina priklausys nuo individualios situacijos ir sudėtingumo. Gydymo eigą ir kainą aptarsite su gydytoju konsultacijos metu.

Gydo ir konsultuoja

Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Mokslų daktaras, onkologas-chirurgas, galvos ir kaklo, plastikos chirurgas

Dr. Aleksas Mickonas – tikrasis Europos Veido Plastikos Akademijos narys, turintis ilgametę praktiką onkologijos srityje. ORL-Galvos ir Kaklo chirurgo patirtis nuo 1992 m., SAM sertifikuotas onkologas-chirurgas.

Deimantas

Rezultatai, kalbantys už save

Prieš
Kaklo ir veido dariniai: Pacientė #4519, nuotrauka prieš
Po
Kaklo ir veido dariniai: Pacientė #4519, nuotrauka po
Pacientė #4519
Lipomos šalinimas prieš ir po mėnesio.
Prieš
Kaklo ir veido dariniai: Pacientė #4523, nuotrauka prieš
Po
Kaklo ir veido dariniai: Pacientė #4523, nuotrauka po
Pacientė #4523
Bazalionos šalinimas nuo skruosto. Prieš ir po mėnesio.
Prieš
Kaklo ir veido dariniai: Pacientas #4518, nuotrauka prieš
Po
Kaklo ir veido dariniai: Pacientas #4518, nuotrauka po
Pacientas #4518
Kaklo cistos šalinimas.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00