Deimantas

Blefaroplastika - akių vokų korekcijos operacija

Žvilgsnis tampa atviras, o veidas patebimai atjaunėjęs

Blefaroplastika - akių vokų korekcijos operacija
Operacijos trukmė
Operacijos trukmė 1,5 - 2 val.
Gijimo laikotarpis
Gijimo laikotarpis ~2 sav.
Nuskausminimas
Nuskausminimas Vietinė nejautra / sedacija / narkozė
Rezultatai
Rezultatai Naujas, atviras žvilgsnis

Vokų operacijos: akių vokų korekcija

Akys – ryškiausias, išraiškingiausias veido bruožas, dažnai vadinamas sielos veidrodžiu. O žvilgsnis – jau bendravimo priemonė.  Akių išvaizda, kaip veidrodis, atspindi vidinę būklę, savijautą. Suglebę vokai išduoda nuovargį, sielvartą, nemigą, žmogus atrodo vyresnio amžiaus.

Citata
Niekas taip nesendino veido, kaip akys. Nukritę vokai trukdo regėti. Blefaroplastika – operacija sprendžianti jūsų vokų ir žvilgsnio problemas – jis tampa atviras, veidas jaunesnis. Pažvelkite į gyvenimą nauju žvilgsniu!
Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Gydytojas, medicinos mokslų daktaras

Apie vokų operacijos poreikį ir galimus operacijos variantus gydytojas papasakos konsultacijos ir ištyrimo metu. Kadangi koreguoti galima tiek viršutinius, tiek apatinius akių vokus, blefaroplastika gali apimti juos abu.

Operacijos dažniausiai atliekamos atskirai, tačiau nereikėtų atmesti galimybės jas atlikti kartu. Be to, šios operacijos gali būti derinamos su kitomis estetinės išvaizdos gerinimo operacijomis, tokiomis kaip antakių pakėlimas, veido patempimas / pakėlimas ir kt.

Kam ir kodel reikalinga blefaroplastika?

Akių vokų korekcija – raktas į vokų problemų sprendimą. Akių vokų korekcijos operacijos skirstomos į tris pagrindines kategorijas:

  1. Funkcinės: esant viršutinių vokų odos pertekliui, trukdančiam regėjimui. Pažengusiais atvejais gali kilti sunkumų mirksint, rytais vokai būna užtinę, atsimerkti tampa sunkiau. Tai gali sukelti akių uždegimus ir infekcijas. Neretai funkcinė chirurgija taikoma ir dėl viršutiniuose arba apatiniuose vokuose atsiradusių darinių, trukdančių vokų funkcijai.
  2. Onkologinės (onkoprofilaktikos): atliekamos šalinant vokų gėrybinius arba piktybinius navikus, naudojamos plastinės ir rekonstrukcinės operacijos.
  3. Estetinės: kai funkcinės problemos nėra, bet pacientui nepatinka vokų odos perteklius arba yra perteklinės / papildomos vokų odos klostės, sukeliančios paciento netenkinančią išvaizdą. Pacientas siekia atrodyti jauniau ir gražiau, pagerinant savo gyvenimo kokybę.

Funkcinė-estetinė blefaroplastika gali išspręsti:

  • Putlių ir nudribusių viršutinių vokų problemas.
  • Periferinio regėjimo trūkumus dėl nudribusios viršutinių vokų odos.
  • Nuovargio žvilgsnio („nuovargio ir sielvarto senbernaro žvilgsnis“).
  • Odos pertekliaus apatiniuose vokuose problemą.
  • Maišelių po akimis problemą.

Operacija, skirta pašalinti odos perteklių, atliekama specialiais metodais, kurie apima ne tik odos šalinimą, bet ir riebalinio audinio pertekliaus, išvaržų, vokų raumenų ir sausgyslių (raiščių) funkcinius koregavimus.

Svarbu pabrėžti, kad valstybės kompensuojama operacija senyvo amžiaus asmenims dažnai būna gelbėjimo operacija, bet ji negali pakeisti pilnavertės estetinės blefaroplastikos. Estetinės blefaroplastikos operacijos nėra kompensuojamos.

Reikia pažymėti, kad kai kuriais atvejais vokų odos pertekliui pašalinti galima rasti nechirurginių sprendimų. Biorevital klinikos specialistai gali pasiūlyti naują žvilgsnį į gyvenimą ir efektyviai patobulinti jūsų išvaizdą.

Kokios gali buti blefaroplastikos komplikacijos?

Prieš operaciją, mūsų klientams skiriamas specialus paruošiamasis terapinis kursas, dėl to komplikacijos mūsų klinikoje yra itin retos. Mūsų klinikos statistika rodo, kad dažniausiai pasitaiko perštėjimas akyse, lengvai gydomas akių lašais. Gali pasitaikyti ir nereikšmingų mėlynių, bet su didelėmis mėlynėmis, kraujavimų ar infekcijomis nėra tekę susidurti.

Kaip pasiruošti operacijai?

Konsultacijos metu dr. Mickonas atliks akių apžiūrą ir bus stengiamasi išaiškinti problemos priežastį. Bus atliekami arba paskirti reikiami tyrimai ir funkciniai mėginiai. Gydytojas patikrins, kaip veikia paciento(-ės) ašarų sistema, kraujotaka, limfinė sistema, regėjimo laukas, atliks akių neuralinį testą. Taip pat bus daromos vokų ir akių nuotraukos. Pacientams reikės papasakoti apie esamas sveikatos problemas, skydliaukės būklę, ankstesnes operacijas ir vartojamus vaistus.

Trumpai apie akių vokų operacijas

1 žingsnis

Viršutinių akių vokų korekcija

Viršutinė blefaroplastika yra ambulatorinė operacija, dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje, suleidžiant anestetinį vaistą tiesiai į vokų odą. Operacijos trukmė priklauso nuo apimties, o apimtis nuo esamos vokų būklės.

Operacija apima odos pertekliaus pašalinimą, patologiškai pakitusių vokų raumens dalių ir riebalų maišelių pašalinimą. Jei vokas per daug nusileidęs (ptozė), gydytojas gali atlikti ptozės korekciją. Po korekcijos, žaizda užsiuvama.

2 žingsnis

Apatinių akių vokų korekcija

Apatinių vokų pjūviai gali būti išoriniai, šalia blakstienų, arba voko viduje. Dažniausiai operacija atliekama su bendra nejautra. Šalinamas arba koreguojamas odos perteklius, vokų raumuo, riebalų maišų perteklius. Jei yra poreikis (pvz.: scleral show ir kt.), kartu atliekama viena iš apatinių vokų raiščių patempimo operacijų (kantopeksija).

Kodėl racionalu vokų operacijoms pasirinkti Biorevital kliniką?

Klinikoje yra visi reikalingi įrankiai ir įranga šių operacijų atlikimui. Operacijos atliekamos naujoje, pandemijos metu įrengtoje, aukščiausio saugumo operacinėje, o svarbiausia – čia dirba aukštos kvalifikacijos specialistai. Dr. A. Mickonas praktikuoja vokų rekonstrukcines ir vokų plastikos operacijas nuo 1995 m. Iki 2007 m. jo praktika buvo daugiausia susijusi su navikų šalinimų ir įvairių defektų plastika, vėliau ginekologinėje praktikoje įgytos gilios žinios ir chirurginiai įgūdžiai pritaikyti grožio ir anti-senėjimo medicinoje. Gydytojas valdo ne vieną operacijos metodiką, o visą operacijų metodikų kompleksą, leidžiantį pasiekti reikiamą rezultatą.

Po kompensuojamos viršutinių vokų operacijos su siuntimu akys pasidarė įdubusios? Kodėl? Ar galima kaip nors pašalinti šią komplikaciją?

Galimi keli tokios situacijos sprendimo variantai, bet didžiausia tikimybė, kad buvo pašalinta per daug riebalinio audinio. Tokiu atveju galima atlikti riebalų transplantaciją: fat-grafting procedūrą.

Kokios galimos operacijos komplikacijos?

Kaip ir po kiekvienos operacijos – galimas kraujavimas, infekcija, tačiau jos labai retos.

Koks geriausias amžius akių vokų operacijai?

Dažniausiai su odos senėjimu susijusi blefaroplastika atliekama pacientams nuo 30 iki 80 metų. Tačiau amžiaus apribojimo nėra. Indikacijas operacijai labiau diktuoja konkreti vokų būklė.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos praėjus 1 – 2 valandoms galima vykti namo. Siūlai šalinami po savaitės. Laikinai po operacijos galimi patinimai, kraujosruvos ir odos jautrumo pakitimai. Po 1 – 2 savaičių vokų išvaizda normalizuojasi.

Vairavimas
Vairavimas 2 - 3 d. nevairuoti.
Dušas ir baseinas
Dušas ir baseinas Vengti vandens procedūrų 7 - 10 d.
Saulės spinduliai
Saulės spinduliai Ypatingos reikšmės gijimui neturi..
Sportas
Sportas 2 savaites vengti.

Pirmos 2 savaitės

1 – 2 savaites po operacijos gali pasireikšti nežymus akių srities patinimas ir mėlynės, varginti akių sausumas, niežulys, ašarojimas ir jautrumas ryškiai šviesai.

Namuose reikia turėti ledo šaldymui ir akių lašų nuskausminimui. Juos rekomenduos gydytojas.

Šaldymo paketus patariama naudoti kas valandą po 10 minučių pirmąją operacijos dieną ir po to 5 – 6 kartus sekančią dieną.

Svarbu akių srities netampyti  ir neapspaudinėti pirštais, išlaikti švarią ir sausą. Pirmąsias kelias dienas negalima dėvėti kontaktinių lęšių, o apie 1 – 2 savaites rekomenduojama kontaktinius lęšius pakeisti akiniais. Taip pat rekomenduojama dėvėti saulės akinius.

Iki siūlių pašalinimo nereikėtų vartoti alkoholio, o pirmąsias dvi savaites reikėtų susilaikyti nuo kosmetikos naudojimo.

Po estetinių / grožio operacijų nedarbingumo pažymėjimas nėra išduodamas, todėl rekomenduojama pasirūpinti atostogomis bent 1 savaitei.

Iki pusės metų

Naudojami kosmetiniai ir oda drėkinantys kremai. Kontroliuojamas rando gijimas.

Randai blunka 2-6 mėnesius.

Akių vokų korekcijos kaina Biorevital

Konsultacija
60 - 100 €
Viršutinių vokų plastika
1000 €
Apatinių vokų plastika
1500 €
Pastaba: kainos yra orientacinės, galutinė procedūrų kaina priklausys nuo individualios situacijos ir sudėtingumo. Gydymo eigą ir kainą aptarsite su gydytoju konsultacijos metu.

Gydo ir konsultuoja

Aleksas Mickonas
Aleksas Mickonas
Mokslų daktaras, onkologas-chirurgas, galvos ir kaklo, plastikos chirurgas

Dr. Aleksas Mickonas – tikrasis Europos Veido Plastikos Akademijos narys, turintis ilgametę praktiką onkologijos srityje. ORL-Galvos ir Kaklo chirurgo patirtis nuo 1992 m., SAM sertifikuotas onkologas-chirurgas.

Deimantas

Rezultatai, kalbantys už save

Prieš
Vokų plastika: Blefaroplastika: Pacientė #4527, nuotrauka prieš
Po
Vokų plastika: Blefaroplastika: Pacientė #4527, nuotrauka po
Pacientė #4527
Akių vokų korekcija.
Prieš
Vokų plastika: Blefaroplastika: Pacientė #4528, nuotrauka prieš
Po
Vokų plastika: Blefaroplastika: Pacientė #4528, nuotrauka po
Pacientė #4528
Akių vokų korekcija - Blefaroplastika.

Suplanuokime Jūsų apsilankymą

Skambinkite

Leiskite susisiekti mums

Žinutė Registracija
Susisieksime per 1-2 darbo dienas.

Darbo laikas

darbo dienomis
9:00 - 19:00