Pavasario grožio aktualijos – mitai ir paradoksai..ir ką daryti kad nepultų vampyrai?

Jau atėjo pavasaris, žiūrėk, ir vasara ne už kalnų! Su džiaugsmu atidėsime šiltus drabužius ir iš spintos trauksime maudymosi kostiumėlius, mėgausimės saulės spinduliais, papildysime vitamino D atsargas, pamaloninsime save gaivinančiu paplūdimio vandeniu, keliausime į tolimus egzotinius kraštus. Kaip paruošti mūsų odą vasaros įdegiui? Ar galima atlikti kūno arba veido masažo procedūras? Ar užteks drąsos spindinčios saulės šviesoje savęs paklausti: kaip aš atrodau, ar tobulas mano kūnas, ar gražus mano veidas? Dėl ko mūsų veido ir kūno oda jaučia disharmoniją?

Atsakymas vienareikšmis – viso pirmo jai trukdo odos dariniai. Kad veido oda būtų graži, pirmiausia reikia pašalinti odos darinius, kitaip tariant, apgamus. To reikia ne tik dėl estetinio grožio, bet ir proflaktiniais tikslais - sako dakraras Aleksas Mickonas. Vertėtų priminti apie artėjančią Eromelanomos dieną ir galimybę proflaktiškai pasitikrinti apgamus.

Melanoma yra vienas piktybiškiausių žmogaus navikų: jis atsiranda netikėtai ir labai greitai vystosi. Anksčiau gydytojai sakydavo: „melanoma – piktesnė už patį vėžį“. Vienintelis melanomos ankstyvosios diagnostikos metodas yra dermoskopija. Mes naudojame didžiausios optinės apžvalgos „3-Gen“ kompanijos (JAV) sistemą, foto ir videodermoskopą, kuris leidžia ne tik tirti didžiausius apgamus ir diagnozuoti odos vėžį, bet ir yra plačiai naudojamas kitų odos ligų diagnostikai, odos ir plaukų būklės tyrimams. Dermoskopija „pajudina“ seną mitą: ar galima „judinti“ apgamus, ar reikia tai daryti ir kada, kaip geriausia tai atlikti?

Griūna ir antrasis mitas apie apgamų šalinimą vasarą. Tai turi spręsti specialistas, o ne kaimynė ar ne nemokamas visuomeninis patarėjas, kuris patarinėja visiems ir visada, tik už nieką neatsako. Delsimas kai kuriais atvejais gali baigtis liūdnai, todėl pakalbėkime apie tai, kokią apgamų šalinimo metodiką naudoti vasarą. Mes daugiau nei dešimtmetį taikome ypač tikslią „Surgitron“ (Ellman, JAV) chirurginę technologiją, kurią pasaulio ekspertai pripažino tiksliausia ir pavadino juvelyrine. Taip ji pavadinta dėl to, kad aukšto dažnio radiobanga kontroliuojama ir valdoma tiksliau negu lazerio spindulys. Su „Surgitron“ galima dirbti ne tik tiesiogiai kontaktuojant su oda – darinius galima naikinti ir per atstumą, be tiesioginio kontakto (kaip lazeris). Naudojant „Surgitron“ techniką, pjūvis atliekamas be kraujo, jo kraštai lengvai užsiuvami, o chirurginiu lazeriu atliktas odos pjūvis neužsiuvamas, nes dėl pridegintų kraštų jis nesugyja arba lieka gerai matomas randas.

Apklausa patvirtino, jog kai kuriais atvejais žaizdelių gijimas po apgamų šalinimo lazeriu užtrunka netgi 3 mėnesius. Po šalinimo „Surgitron“ technika taip nebūna: žaizdos gyja greičiau, pasiekiamas aukščiausias estetinis efektas. Šis kosmetinės chirurgijos metodas visų pirma skirtas veido kosmetinei chirurgijai. Įvardytos technologijos savybės ir specialistų kompetencija leidžia šalinti apgamus „Biorevital“ klinikoje ir vasarą. Dar vienas paradoksas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, – tai apgamai ant veido arba kitų kūno vietų, kuriose atliekamos odą stimuliuojančios procedūros: mezoterapija, biorevitalizacija, PRP, kitos injekcinės procedūros. Reikia suprasti, kad, stimuliuojant odą, stimuliuojami ir joje esantys dariniai, kaip sakoma, ant derlingos žemės ir derlius geras! Taigi, gerindami odos  kartais labai rizikuojame. Vis dėlto pagrindinis gydymo principas yra nepakenkti, todėl pirmiausia būtina pašalinti odos darinius nuo veido ir kitų kūno vietų. 

Kirpėjams, vizažo specialistams, masažuotojams dažnai tenka susidurti su dariniais, kurie trukdo jų darbui, sukelia sužeidimo riziką: darinius nuolat reikia apeiti, stengtis jų nesužaloti, o tai didžiulė atsakomybė. Pabaigoje norėtųsi papasakoti vieną neįprastą, bet gyvenimišką istoriją.

"Vampyrai užpuolė"...

Rudeniop ponas Albinas iš Alytaus darbo reikalais nuvyko į Bankoką. Jis dalyvavo parodoje. Pasibaigus parodai, po simbolinio furšeto, Albinas grįžo į viešbutį. Kambaryje buvo karšta, todėl Albinas paliko pravertą langą ir užmigo. Pabudęs pajuto, kad pagalvė šlapia, – tai buvo kraujas. Iš kur? Pamatęs pravertą langą, pagalvojo, kad naktį apsilankė vampyrai ir gėrė jo kraują. 

Žvilgtelėjęs į veidrodį, pamatė kruviną veidą ir krūtinę, labai išsigando, puolė praustis. Atidžiau apžiūrėjęs, pastebėjo kraujuojantį mažą apgamėlį ant apatinės lūpos. Prikandus lūpą, kraujavimas liovėsi. Buvo 8 val. ryto, po dviejų valandų laukė skrydis, tad kreiptis medicinos pagalbos nebuvo laiko. Prikandęs lūpą Albinas nuvyko į oro uostą. Skrydžio metu kraujavimas vis kartodavosi, todėl visą kelionę lūpą teko laikyti prikastą. Grįžus į Lietuvą, apžiūros metu nustatytas 2x3 mm odos darinys, kuriam būdingas kraujavimas. Po specializuotų diagnostinių veiksmų patvirtinta kraujagyslinio apgamo diagnozė. Apgamas sėkmingai pašalintas „Surgitron“ aparatu. 

Šis įvykis patvirtina, kokių nemalonumų gali sukelti netgi nedidelis apgamėlis. Svarbu suprasti, kad odos dariniai ne tik nepuošia veido, bet neretai yra pavojingi sveikatai. Turbūt niekas nenorėtų patirti to, ką patyrė ponas Albinas. Todėl nedelskite ir kreipkitės profesionalios konsultacijos! Atkreipkite dėmesį į savo ir savo artimųjų odą, atrodykite puikiai, mylėkite save ir savo odą!

Med. daktaras A. Mickonas
ORL – Galvos ir Kaklo Chirurgas,
Veido plastikos chirurgas.
Europos veido plastinės chirurgijos akademijos narys.

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 4 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune