Apgamų šalinimas nuo veido: patikėkite tik patyrusiam specialistui

Nesenai paklausiau vienos jaunos merginos, kodėl ji vaikšto su masyviu, 1 cm skersmens rudos spalvos apgamu ant kaktos. Taisyklingų proporcijų veidas, šviesi elastinga oda, o kaktos centre – dėmesį patraukiantis senatvinis apgamas. Mergina pasakė, kad bijanti šalinti apgamą, nes jos seseriai, garsiausioje Norvegijos klinikoje, lazeriu pašalinus tokį pat apgamą nuo veido, liko didžiulis, negražus randas. Už apgamo šalinimą sesuo sumokėjo net keletą tūkstančių litų. Todėl ji nedrįsta šalinti apgamo: jeigu pažangiausią Europoje mediciną turinčioje Norvegijoje šalindami apgamą paliko randą, ko galima tikėtis iš nemokamo apgamų šalinimo Lietuvoje? Liks randas, o kaltų nebus – juk paslauga nemokama

Apgamai ant veido – tai visų pirma estetikos klausimas. Todėl apsisprendus šalinti apgamus nuo tokios jautrios vietos, ypač arti akių, lūpų, reikia ieškoti patikimo specialisto – turinčio ne tik reikiamą išsilavinimą, bet ir patirtį. Dar geriau, jei apgamo šalinimą atliekantis specialistas išmanytų ne tik dermatologiją, bet turėtų ir onkologijos (kad nustatytų, ar apgamas pakitęs, tapęs piktybiniu) bei estetinės chirurgijos žinių. Pašalinti apgamą galima greitai, tačiau jei veide liks „duobės“ arba randai, jūs tikrai liksite nepatenkintas.

Svarbu žinoti, kad šalinant apgamus arba kitus odos darinius nuo veido įprastas lazeris gali padaryti daugiau žalos nei naudos, kaip ir atsitiko musų pašnekovės seseriai Norvegijoje. Lazeriu stipriai nudeginus odą, lieka randas. Po lazerio procedūros žaizda nesiuvama, todėl, kad ji nesuaugs dėl nudegintų kraštų. Lazeris nėra tikslus: šalinant net mažiausią apgamą ranka gali „nuslysti“, todėl yra didelė rizika padaryti didesnę žaizdą nei pats apgamas. Maža to, lazeris turi taip vadinamą „šešėlinį spinduliavimą“, todėl šalinti apgamų nuo akių vokų ar kitų jautrių vietų lazeriu negalima.

Patyrę pasaulio chirurgai nuo veido ir kitų jautrių vietų apgamus šalina su radiobangų generatoriumi „Surgitron“. Jungtinėse Valstijose 70 procentų medicinos intervencijų, kurių metu siekiama estetinio rezultato, atliekama su „Surgitron“ aparatu, 20% lieka lazeriui, 7% - skalpeliui, 3% - krioterapijai (azotas).

Kodėl dešimt pastarųjų metų chirurgai prioritetą teikia „Surgitron“? Kodėl šis prietaisas jau baigia išstumti chirurginius lazerius? Kokie aparato technologiniai privalumai? „Surgitron“ nedegina odos, nes prietaiso antgalis įkaista ne daugiau kaip 80°C, tuo tarpu lazeris degina žaizdą daugiau nei 1000 C° spindulio temperatūra. „Surgitron“ nekelia „šešėlinio spinduliavimo“ ir patyrusio specialisto rankose dirba milimetro dalies tikslumu, todėl juo galima šalinti apgamus net nuo vokų, paakių, lūpų, kur įprastu lazeriu šalinti draudžiama. Šis prietaisas, palyginus su kita chirurgine įranga, nepalieka randų, nes pašalinamas tik apgamas, nepažeidžiant ir nenudeginant aplinkui apgamą esančios odos. Tiek pati procedūra, tiek pooperacinis laikotarpis yra greitas ir visiškai neskausmingas.

Dažnai pacientai klausia, ar prieš šalinant apgamą būtina atlikti tyrimus. Apgamams diagnozuoti naudojama pažangi, į Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus tyrimo ir gydymo standartus įtraukta metodika – dermoskopija, kurios metu specialaus prietaiso pagalba neskausmingai galima “pažvelgti” į gilesnius apgamo sluoksnius ir nustatyti jo patogeniškumą, nenaudojant invazinių tyrimo metodų (kai imamas audinių gabalėlis). Kraujo tyrimai nėra reikalingi.

Šiuo metu labai populiari reklama apie nemokamą apgamų šalinimą. Tačiau tokiais pasiūlymais pasitikėti neverta, nes nemokamo apgamų šalinimo Lietuvoje jau seniai nebėra. Valstybiniai įkainiai už apgamo šalinimą – nuo 80 lt.

Renkantis specialistą apgamų šalinimui nuo veido, svarbu pasitikrinti, ar jūsų pasirinktas gydytojas turi apgamų šalinimo patirtį. Tai galite sužinoti paprašę parodyti pacientų nuotraukas. Geri specialistai visuomet pademonstruos ne svetimas (iš vadovėlių ar prietaiso reklamos), bet savo pacientų nuotraukas. Iš jų galėsite matyti apgamą prieš procedūrą ir kaip atrodo vieta po pašalinimo.

Galvos-kaklo chirurgas, mokslų daktaras, daugiau nei 20 metų onkologijos patirtį turintis gydytojas Aleksas Mickonas apgamų šalinimą su “Surgitron” atlieka nuo 2007 metų.  Gydytojas yra „Tarptautinės odos navikų tyrinėtojų asociacijos“ narys, stažavosi estetinės chirurgijos srityje ir specializuojasi apgamų ir kitų odos darinių šalinimo srityje nuo veido ir kitų jautrių vietų. Apgamų diagnostikai specialistas naudoja video ir foto dermoskopiją, yra vienintelis Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos sertifikuotas (2000m.) chirurgas-onkologas, dirbantis su “Surgitron” technologija. Gyd. A.Mickonas yra atlikęs keletą tūkstančių apgamų, papilomų, hemangiomų ir kitų odos darinių šalinimo procedūrų. Šalina pavienius ir daugybinius apgamus: be skausmo, su maksimaliu estetiniu rezultatu.

Kaip mus rasti

Vilnius

Biorevital klinika
Švitrigailos g. 1-104
Tel. 8 655 32645

Kaunas

Ąžuolyno sveikatos centras
K. Petrausko g. 40, 3 kabinetas
Tel. 8 674 47746

 

Gydytojai

MDr. Aleksas Mickonas

Dirba: Vilniuje, Kaune